Savu vidi veidojam paši

Sev, tev, citiem – mums, vides objekti Laidzē

Tikai pirms trim nedēļām parakstījuši līgumu par finansējuma saņemšanu projektu konkursā „Savu vidi veidojam paši", pirmā domubiedru grupa jau saposusi Laidzes pagastu svētkiem ar koši krāsainiem vides objektiem. Tādi vietējos iedzīvotājus un pagasta viesus vēl turpinās pārsteigt līdz Adventes laikam.

Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha atklāšanā atzina, ka ir liels prieks, ka jau trešo gadu pēc kārtas Laidzei izdodas iekļūt to projektu vidū, kuri konkursā „Savu vidi veidojam paši" saņem finansējumu savu ideju īstenošanai. Un vēl patikamāk redzēt, ka šīs idejas pagastā patiešām turpina dzīvot. „Bet visa projektu konkursa laikā no 152 atbalstītajām idejām šī ir pirmā, kur iedzīvotāji paši izgatavojuši oriģinālus vides objektus svētku noskaņas radīšanai," tā pagasta svētkos, sveicot idejas autori Gunitu Ķēniņu, sacīja fonda valdes priekšsēdētāja.

Košas puķes, putni, gliemeži, tauriņi un citi rotājumi atrodas pie brīvā laika pavadīšanas centra, bērnudārza, daudzdzīvokļu māju pagalmos un citās vietās. Rotājumi ir dekoratīvi gan tuvplānā, gan no attāluma. Arī turpmāk tie tiks pielāgoti dažādiem svētkiem, un vides objektu gatavošanā domubiedru grupa aicina piedalīties arī citus vietējos iedzīvotājus.

Šādai projekta idejai Gunitu Ķēniņu iedvesmoja pelēkā ziema un pavasaris, kas nelutināja pat Ziemassvētkos un Lieldienās, tāpēc Jāņkalnu iedzīvotāji nolēma svētku sajūtu radīt paši. „Rotājumu darināšanas procesā iesaistījām arī bērnus, tā rosinot pievērsties radošām aktivitātēm. Darbojoties, sapratām, ka varam šādus rotājumus izgatavot un uzstādīt arī citās Laidzes centra vietās. Pamudinājumu projekta īstenošanai deva arī pagasta iedzīvotāju pozitīvās atsauksmes," atzina G.Ķēniņa.

Projekta „Sev, tev, citiem - mums, vides objekti Laidzē„ dalībnieki arī izveidojuši haštagu jeb mirkļbirku #SvetkiLaidze, ko ikviens aicināts izmantot sociālajos tīklos, lai pastāstītu par savām sajūtām un interesantajiem mirkļiem Laidzes pagasta svētkos „Ar Laidzi plaukstā".

Pavisam Talsu novada fonda projektu konkursā „Savu vidi veidojam paši" šogad tika atbalstīti 7 projekti, kurus paredzēts īstenot līdz 2015.gada 1.decembrim.


Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums