Savu vidi veidojam paši

Atklāts pirmais Talsu novada fonda atbalstītais projekts

Mundigciema daudzdzīvokļu māju „Saulītes" un „Sauleskalna" iedzīvotāji bija pirmie, kas iesniedza savu pieteikumu Talsu novada fonda projektu konkursā. Un pašiem pirmajiem viņiem arī izdevies projektu realizēt. Šorīt bērni jau varēja izmēģināt jaunās šūpoles un slidkalniņu.

Pirms trīs gadiem vairāki jaunie vecāki pirmo reizi mūžā iemēģināja roku projektu rakstīšanā, un veiksmīgi - viņu ideja par smilšu kastes izveidi daudzdzīvokļu māju pagalmā tika atbalstīta. Jau toreiz viņiem bija sapnis par šūpolēm, un pa šiem gadiem čakli pastrādājis ne tikai stārķis, kas bērnu pulciņu kuplinājis, bet arī mammas un tēti. Talsu novada fonda projektu konkursā atbalstu guva arī otrais projekts. Uzreiz pēc līgumu parakstīšanas 4.jūnijā, projekta īstenotāji ķērās pie darba, un jau 20.jūnijā dažāda vecuma bērni varēja iemēģināt īpaši viņiem gatavotas divu veidu šūpoles, slidkalniņu un vingrošanas kāpnes. Turklāt arī paši mazie ir piedalījušies projekta īstenošanā. Projekta autores Jeļena Kapusta un Tatjana Siliņa smejas, ka vienu dienu bērni skraidījuši apkārt kā Šreki zaļām rociņām, jo viņu plaukstu un pēdu nospiedumi šūpolēm piešķīruši īpašu izskatu. Rotaļu laukuma inventāru izgatavoja SIA „JMK LUX" no Salacgrīvas, bet pārējos darbus veica paši vecāki.

Talsu novada fonda konkursā projekts „Smilšu kaste mūsu pagalma bērniem. 2.kārta" ieguva 500 eiro lielu finansējumu, bet palīdzīgu roku krāsu iegādē iedzīvotājiem sniedza arī Lībagu pagasta pārvalde. „Mēs vienmēr būsim atsaucīgi cilvēkiem, kas kaut ko dara. Prieks, ka esat sapratuši, ka šī ir jūsu teritorija, nevis tikai gaidāt, lai pašvaldība visu sakārto," tā saka Lībagu pagasta pārvaldniece Lauma Jaunpujēna. Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha Mundigciema ģimenēm vēl saglabāt savu degsmi un darboties gribu, un viņa ir pārliecināta, ka ģimenes pie otrās kārtas noteikti neapstāsies.

Ilgi nav jāgaida arī nākamo projektu atklāšana - svētdien, 22.jūnijā plkst.13.00 svētki būs Laidzes pagasta jauniešiem, kas izveidojuši pludmales volejbola laukumu, bet plkst.14.30 pirmo reizi savus jaunos koka solus un galdus izmēģinās Laucienes pansionāta iemītnieki, darbinieki un apkārtējo māju iedzīvotāji. Atgādinām, ka pavisam Talsu novada fonda projektu konkursā „Savu vidi veidojam paši" finansējumu ieguva 11 projekti. Tiem jābūt pabeigtiem līdz 2014.gada 1.decembrim.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums