Jaunumi

Zaļie pirkstiņi parūpēsies par ģimenes pārtikas grozu

Projekts “paši VARAM – paši DARĀM 2017” šogad piedzīvojis līdz šim lielāko interesi – Talsu novada fonds saņēma gandrīz simts pieteikumus. Sēklu un stādu dāvinājums jau nonācis pie dalībniekiem, kas visas vasaras garumā rūpēsies par to, lai viņu ģimenes būtu paēdušas.

Projekts ir saņēmis Borisa un Ināras Teterevu fonda Programmas uzņēmīgajiem un rosīgajiem "Pats savam saimes galdam" atbalstu, un tajā iesaistījušies 343 cilvēki, no kuriem 143 ir bērni. Jaunās ģimenes, kas iesaistījās projektā, atzina, ka ir ļoti priecīgas par dāvinājumu, jo tā varēs mīlestību pret dārzu parādīt arī bērniem. Projektā šogad iesaistījušies dalībnieki no Talsu, Mērsraga, Rojas un Dundagas novadiem.

“Mēs cilvēkiem neiedodam jau gatavas paciņas ar noteiktu sēklu un stādu komplektu, bet aicinām pašus pieteikumā ierakstīt to, ko viņi vēlas audzēt. Tas varbūt mums pašiem ir sarežģītāks process, bet tas liek ģimenēm domāt līdzi un vērtēt, kas ir tas, ko viņi vēlāk vēlēsies likt savas ģimenes galdā,” saka Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha. 

Reizē ar sēklu un stādu dāvinājumu dalībnieki saņēma arī kādu dārzeni – bieti, kāpostu, burkānu, ķirbi, redīsu, tomātu vai gurķi – par kuru ir uzdevums rūpēties visas vasaras garumā un atrast papildus informāciju par to kopšanu, kā arī interesantas receptes. Tās noderēs ne tikai, gatavojot maltītes savai ģimenei, bet dodoties arī uz projekta noslēguma pasākumu “Dzīvo ar garšu!”, kas notiks rudenī. Pirmo reizi projekta vēsturē iznāks arī Ziņu lapa, kurā dalībniekiem būs iespēja pavēstīt par sasniegumiem dārzā, dalīties ar padomiem un receptēm.

Projekts "paši VARAM - paši DARĀM 2017" ne tikai motivē cilvēkus darboties pašu spēkiem, bet iemāca no palīdzības ņēmējiem kļūt arī par devējiem. Rudenī simbolisku daļu no izaudzētās ražas akcijas dalībnieki ziedos citām ģimenēm, kas veselības vai citu iemeslu dēļ paši savus dārziņus iekopt nevar.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums