Jaunumi

Talsu sākumskolā darbojās „Zaļie pirkstiņi”

Centīgāko un čaklāko Talsu sākumskolas 2., 3. un 4. klašu audzēkņu pirkstiņi uz nedēļu kļuva pavisam „zaļi", jo viņiem bija iespēja piedalīties dienas vides izglītības nometnē „Zaļie pirkstiņi". 30 bērni pētīja un izzināja apkārtējo vidi, eksperimentēja un iemācījās saprast, ka daba ir jāsaaudzē.

„Pirkstiņi pēta", „Pirkstiņi elpo", „Pirkstiņi zaļo" un „Pirkstiņi kārto" - tik dažādi nosaukumi tika doti katrai nometnes dienai, jo tajās mazie pētnieki iepazina kādu no dabas vērtībām - ūdeni, gaisu, augus un vidi. Bet pašā pirmajā dienā bērni satikās ar šinšillu, sesku, žurku, trusi, suni, kaķi un jūras cūciņu, tāpēc šai nodarbībai bija dots nosaukums „Pirkstiņi samīļo". Kanisterapijas biedrības pārstāvji mazajiem klausītājiem ļāva katru dzīvnieku samīļot un mācīja, ka katram ir plusi un mīnusi - tam ir sava smaka, tas kustas un prasās pastaigās. Tāpat mājas mīlulis jāpabaro un jāsakopj aiz viņa katru dienu, nevis tikai tad, kad bērnam to gribas. Nometnes beigās dalībnieki atzina, ka šī ir viena no nodarbībām, kas patikusi visvairāk. Bērniem patika arī brauciens uz Rojas jūrmalu.

Katru dienu bērni aizvadīja ne tikai veicot dažādus vides eksperimentus, bet arī radošās nodarbībās, mācoties no jau izlietotas plastmasas, stikla un papīra pagatavot jautro ķērāju, vēja zvanus un kukaiņu modelīšus, apgleznojot burciņas, pinot draudzības saites un veidojot dekorus ar augu nospiedumiem. Bet pašā pēdējā dienā nometnes dalībnieki apciemoja šķiroto atkritumu poligonu „Janvāri" un uzzināja, kā dzīvot videi draudzīgāk un kā ikdienā pareizi sašķirot lietas, kas nonāk atkritumos. Lai to zinātu arī pārējie, nometnes dalībnieki gatavoja reklāmas plakātus par atkritumu šķirošanas tēmu. Šie darbiņi, tāpat kā visi pārējie, tika izlikti izstādē skolas gaitenī, lai bērnu mākslinieciskās prasmes varētu novērtēt arī visi pārējie.

Dienas vides izglītības nometne „Zaļie pirkstiņi" organizēja Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu sākumskolas pedagogiem, bet finansiāli nometni atbalstīja Latvijas vides aizsardzības fonds.Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums