Jaunumi

Talsu promenādē uzaususi Latvijas saule

Talsu pilsētas svētki sākās ar tēlnieka Ojāra Feldberga vides mākslas objekta “Latvijas saule” atklāšanu pie Talsu ezera. Visus klātesošos tēlnieks aicināja dzīvot ar sauli sirdī.

Šajā gadā atzīmējam neatkarīgas, demokrātiskas Latvijas Republikas pastāvēšanas simtgadi. Gada galvenā tēma visā valstī ir „Saule”, un kultūras sarīkojumi Talsos notiek ar devīzi „Saules ceļš Latvijas simtgadē”.

Jau ziņots, ka biedrība „Pedvāle” simtgadei velta mākslas projektu „Latvija formā, krāsā, skaņā un kustībā”. Vides mākslas objekts Talsos tajā ir pirmais darbs, idejas autors un izveidotājs tēlnieks Ojārs Feldbergs tajā atveidojis Sauli, kas uz saviem stariem tur Latviju, un staru gali veido gaismu simbolizējošu lodveida formu. Tā balstās uz cilindriskas formas granīta postamenta, kurā ir izveidots atvērums, ļaujot ikvienam nostāties zem bronzas Saules, tādējādi tēlaini vienojoties ar Sauli un Latviju.

Tēlnieks idejas koncepciju un darba ģipša modeli dāvina Talsu pilsētai. Vides mākslas objekts „Latvijas saule” tapis sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, budžetā šim mērķim piešķirti 50 000 eiro, un Talsu novada fondu. Savukārt Valsts Kultūrkapitāla fonds projekta izpildei piešķīris finansiālo atbalstu 8000 eiro apmērā. Projekta īstenošanā ar ziedojumiem piedalās arī sabiedrība un uzņēmēji.

Paldies visiem uzņēmējiem, kā arī privātpersonām, kas jau ziedojuši, lai Latvijas simtgadē Talsiem būtu paliekoša vērtība!

/Foto - D.Kārkluvalks, "Talsu Vēstis"/

Talsu novada fonda darbību atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums