Jaunumi

Talsu novada fonds pārkāpis 10 gadu slieksnim

Novembris Talsu novada fondam bija svētku mēnesis - tas sumināts gan kā Talsu novada Gada labdaris, gan saņēmis Borisa un Ināras Teterevu fonda atzinību par veikumu mērķtiecīgas labdarības nostiprināšanā un pozitīvu pārmaiņu veicināšanā Talsu novadā un Latvijā. Bet svētku mēnesi talsinieki noslēdza ar savām dzimšanas dienas svinībām.

„Tā ir brīnišķīga pateicība par padarīto darbu!", saņemot abus apbalvojumus, sacīja Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha. Tāpēc 10 gadu jubilejas svinības 27.novembrī Talsu tautas namā bija kā paldies ikvienam fonda biedram un dalībniekam, projektu autoram, fonda draugam, ziedotājam un brīvprātīgajam. Jo tieši pateicoties viņiem talsinieku darbus un idejas, piemēram, par pavasara sēklu akciju „SPaRS", Borisa un Ināras Teterevu fonds kā piemēru rāda arī citām Latvijas organizācijām. „Prieks, ka varam dot citiem no savas pieredzes. Ir vārds, kas mūsu darbu spēj raksturot kopumā - tā ir sadarbība. Sadarbība ar Talsu novada pašvaldību un vietējām, reģiona un valsts līmeņa organizācijām. Desmit gadi - daudz vai maz? Domāju, ka nesameklēsim šo atbildi, jo ir izdarīts tieši tik, cik katrs savā vietā un laikā mēs esam spējuši," atzina I. Rorbaha.
Dzimšanas dienas svinībās fonds gan atskatījās uz paveiktajiem darbiem, gan ar muzikāliem un teatrāliem priekšnesumiem sniedza ieskatu labdarības akcijās, gan arī noorganizēja emocionālu satikšanos Talsu novada fonda stipendiātei un viņas mecenātei.

Sākums labs, viss labs - šim uzskatam pievienojās ap 150 jubilejas svinību dalībnieku. Daļa no viņiem ir tie, kas pirms desmit gadiem noticēja pirmā valdes priekšsēdētāja Mareka Indriksona entuziasmam un idejai par Talsu novada fonda dibināšanu. Gan toreiz, gan tagad daudzi talsenieki dalību fondā uzskata par goda lietu. „Talsu novada fonds pirms desmit gadiem sāka vienlīdz drosmīgu un skaistu ideju - negaidīt no augšas, negaidīt no malas, negaidīt no citiem, darīt pašiem, braukt upē pirmajiem," tā savā apsveikuma runā no Āfrikas sveicienus sūtīja Talsu novada fonda dalībniece, Latvijas Radio žurnāliste Ina Strazdiņa. „Desmit gadi ir ļoti ilgs laiks. Tajā var notikt daudz kas, var mainīties varas, procesi, pat valsts iekārtas, var zaudēt un iegūt brīvību, ļaudis var atnākt un aiziet. Talsu novada fonds izdzīvoja un pastāvēja arī visgrūtākajos Latvijas krīzes gados."

Šo gadu laikā atbalstīti 127 iedzīvotāju iesniegtie projekti un fonda aktivitātēm piesaistīts vairāk nekā 400 000 latu. Auguši arī Talsu novada fonda darba apjomi - ja agrāk viena gada laikā atbalstu saņēma divi projekti, tad tagad jau 18. Tāpat noorganizēti jau trīs Iedzīvotāju forumi, un nākamajā gadā sekos jau ceturtais.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums