Jaunumi

Talsu novada fonds aizvadījis veiksmīgu darba gadu

Pērnais gads Talsu novada fondam bijis jaunu ideju, emociju, pārsteigumu, izaicinājumu un sirsnīgu labdarības akciju pilns. Par to 1.februārī varēja pārliecināties arī ikgadējās kopsapulces dalībnieki. Īpašu noskaņu tikšanās reizei piešķīra fonda brīvprātīgie, kas ļāva baudīt seno Ebru mākslu un lika elpai aizrauties, skatoties maģiskus trikus.

Pagājušā gada kopsapulci Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha noslēdza ar cerību, ka būtu labi nākamā gada ieņēmumu summu rakstīt ar sešiem cipariem. Un tas patiešām piepildījies – 2016.gads fondam bijis līdz šim finansiāli veiksmīgākais, un ieņēmumi kopā sastāda 103 609 EUR. Šo summu veido dalībnieku mērķiemaksas, ziedojumi un dāvinājumi, ieņēmumi no saimnieciskās darbības un ieņēmumi projektu īstenošanai. “Visu, ko darām, darām plašāk nekā līdz šim,” sacīja I.Rorbaha. “Kopā ar mums šobrīd strādā arī Eiropas Brīvprātīgā Darba jaunieši, kas mums devuši jaunu skatījumu uz lietām, esam kļuvuši radošāki. Ir labi, ka nāk jaunas vēsmas!”

2016.gadā Talsu novada fonds izsludinājis projektu programmu “Savu vidi veidojam paši”, kurā atbalstīti 10 projekti, kā arī pats īstenojis vairākus projektus – tā animācijas filmiņu darbnīcā “STOP kadrs” bērni trenēja pacietību un, apguva jaunas prasmes, bet sociālās līdzdarbības akcijā “paši VARAM – paši DARĀM” 71 ģimene no palīdzības ņēmējiem kļuva par sirsnīgiem devējiem. Turpinājušās jau iesāktās tradīcijas, kas iepriecina gan mazos, gan jau gados cienījamos talsiniekus – akcija “Brīnumam tici”, Labdarības bumbu rallijs, zeķu adīšanas akcija “Noadīsim siltumu”, Labestības un Lūgšanu brokastis, kas pirmo reizi Talsos ļāva satikties jaunajām ģimenēm. Atbalstu saņēmuši jaunie talanti mūzikā, mākslā un sportā, kā arī pasniegta stipendija augstākās izglītības ieguvei, bet Eiropas Brīvprātīgā Darba veicēji no Turcijas un Francijas pērn Talsos nodibināja Jauniešu ideju laboratoriju, īstenoja labdarības pasākumus un ar savāktajiem ziedojumiem atbalstījuši 3 jauniešu projektus. Pirmais brīvprātīgais – Mathieu Chazel – jau atgriezies Francijā, bet viņa darbu Latvijā turpina Kirils Gochevski no Maķedonijas, kas kopsapulces dalībniekus iepazīstināja ar savām maģiskajām un cirkus cienīgajām prasmēm.

Vērienīgākais Talsu novada fonda darbs šobrīd ir stratēģiskās partnerības projekts “I believe in GOOD”, kas noslēgsies rudenī un izglītības iestādēm piedāvās inovatīvas neformālās izglītības metodes un mobilo aplikāciju, lai skolēnus ieinteresētu labdarībā.

Talsu novada fonda dalībnieki kopsapulcē lēma, ka par jaunajiem Uzraudzības komitejas locekļiem kļūst Aivars Pumpiņš, Aivars Šķuburs, Jeļena Lasmane un Inese Roze, bet Revīzijas komisijā turpmākos trīs gadus darbosies Aiva Demitere.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums