Jaunumi

Talsos taps unikālas metodes, kas ļaus labdarību iepazīt skolā

Labdarība sākas mājās - šāds uzskats nereti valda sabiedrībā, taču starptautiskā projekta "I believe in GOOD" veidotāji uzskata, ka tas nav gluži patiess. Labdarība nevar sākties ģimenē, ja pašiem vecākiem par to nav izpratnes. Lai izveidotu sociāli atbildīgu nākamo paaudzi un stabilas labdarības tradīcijas vietējā kopienā, projektā "I believe in GOOD" tiks radītas metodes, kurām nav analoga visā Eiropā.

Stratēģiskās partnerības projektā, kas ieguvis programmas “Erasmus+” finansiālo atbalstu, savu pieredzi un zināšanas apvienojušas divas valstis ar atšķirīgu filantropijas attīstības līmeni - Latvija un Vācija. Talsu novada fonds projektā "I believe in GOOD" izmantos savu 13 gadu ilgo pieredzi kopienu filantropijā, un to papildinās Ingenious Knowledge GmbH ar savu inovatīvo skatījumu uz formālo izglītības sistēmu. Šis Vācijas IT uzņēmums attīsta jaunas un inovatīvas IT pieejas izglītībā, galvenokārt fokusējoties uz mācību spēļu izveidi, ko dēvē arī par „serious games”. Ingenious Knowledge GmbH uzskata, ka jaunā paaudze aug pavisam citā pasaulē, tāpēc jāmainās arī veidam, kādā notiek mācību process.

17 mēnešu laikā organizācijas radīs neformālās izglītības metodes, kas ļaus apgūt labdarību skolā, un mobilo aplikāciju, kas spēles veidā ļaus uzrunāt jauniešus viņiem nozīmīgā vidē. Inovatīvās neformālās izglītības metodes būs palīglīdzeklis jebkuram pamatskolas skolotājam - matemātikā, vēsturē, valodu nodarbībās, dabas zinībās un citos mācību priekšmetos, tā parādot, ka labdarība nav nekas mākslīgi izdomāts, bet dabiska mūsu ikdienas sastāvdaļa un vērtība, kas interesanti izzināma un papildināma jebkurā mācību priekšmetā. Bet mobilā aplikācija interaktīvā veidā ļaus iepazīt labdarību no pavisam cita aspekta.

Šonedēļ Ingenious Knowledge GmbH ieradās Latvijā, lai kopīgiem spēkiem radītu idejas jaunajai spēlei un izstrādātu vienotu konceptu, kā palīglīdzeklis skolotājiem un mobilā aplikācija varētu papildināt viens otru. Abas organizācijas šāda veida projektu īsteno pirmo reizi un nebūt nav viegli labdarību ietērpt spēlē, taču izaicinājums ir ļoti aizraujošs un interesants.

Pirmie jauno metodi izmantos projekta testa grupas - Talsu 2.vidusskolas un Falkenbergas vidusskolas audzēkņi jeb projekta "Labdarības vēstneši". Projekta ieguvums būs jūtams ilgtermiņā, un tas radīs ietekmi ne tikai uz projekta testa grupu, bet sabiedrību kopumā. Ar jaunradītām neformālām izglītības metodēm projekta mērķis ir sakustināt ūdeni, lai Latvijas, Vācijas un Eiropas iedzīvotāji aizdomājas par to, cik nozīmīgi ir par labdarību sākt runāt skolas vidē - un ne tikai runāt, bet arī veikt reālu darbību. Un jaunieši kļūtu par sociāli atbildīgu nākamo ziedotāju paaudzi. Inovatīvā metode būs pārbaudīta un adaptēta arī starptautiskai lietošanai.

  

Projekts “I believe in GOOD” (nr.2016-1-LV02-KA205-001093) tiek īstenots ar programmas "Erasmus+" finansiālo atbalstu.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums