Jaunumi

Talsinieki aklajos randiņos atraduši savas īstās grāmatas

Jauniešu ideju laboratorija Talsos aizvadījusi jau divus aklos randiņus, kuros interesentiem bija iespēja izvēlēties savu jauno lasāmvielu pavisam netradicionālā veidā – neskatot grāmatu no... vāka. Tā labdarībai jauniešiem izdevies piesaistīt 182 EUR.

“Aklais randiņš ar grāmatu” notika 4.novembrī tirdzniecības centrā “Jāņa centrs” un Ziemassvētku tirdziņā Radošajā sētā. Visas draugu, tuvinieku un citu interesentu ziedotās grāmatas tika iesaiņotas necaurspīdīgā papīrā, tāpēc “aklā randiņa” apmeklētāji neredzēja ne grāmatu vākus, ne anotācijas, un viņiem atlika vien izvēlēties grāmatu pēc kāda nejauši izvēlēta citāda, kas uzrakstīts uz grāmatas. Tā “Aklā randiņa ar grāmatu” apmeklētāji uzmanīgi pētīja, meklēja īsto sev, kādam draugam vai ģimenes loceklim, un, izsaiņojot iegūto dāvanu, bija patiešām pārsteigti.

Aklie randiņi ar grāmatu guvuši atsaucību arī citviet Latvijā, kur darbojas kopienu fondi un Jauniešu ideju laboratorijas. Tie jau notikuši Kandavā, Valmierā, Alūksnē, Talsos un Ķekavā. Veicot ziedojumu, lasītāji gan saņem rūpīgi iesaiņotu grāmatu, gan atbalsta kādu labdarības ieceri vietējā kopienā. Šogad pie jauniem lasītājiem tikušas simtiem iesaiņotu (“aklo”) grāmatu un piesaistīti teju 1000 eiro labdarībai.

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie kopienu fondi regulāri izzina savas apkaimes iedzīvotāju vajadzības, piesaista ziedojumus un citus resursus sava novada svarīgām iecerēm. Jau tiek gaidīti labdarības bumbu ralliji, koncerti, lūgšanu brokastis, labdarības izsoles un citi pasākumi. Taču šobrīd arvien lielāku vietējo iedzīvotāju interesi izraisa jauns līdzekļu piesaistes veids – “Aklie randiņi ar grāmatu”. Kopienu fondiem tā ir iespēja piesaistīt ziedotājus gan jauniešu ideju realizēšanai, gan dažādiem kopienas projektiem.

Šeit mūsu brīvprātīgā Alexandre Sanseverino veidotajā video varat apskatīties, kā mums gāja Ziemassvētku tirdziņā. Alexandre Talsu novada fondā darbojas projektā "Labdarība bez robežām", ko finansē programma "Erasmus+", un Latvijā viņš darbosies līdz pat nākamajam rudenim.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums