Jaunumi

Stendes jauniešu centrs īsteno projektu „Velo ēra turpinās!”

alsu novada fonds sadarbībā ar Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgajiem Rae un Mathilda no Francijas izsludināja Jauniešu ideju laboratorijas projektu konkursu „Jaunieši dod iespēju jauniešiem”. Ar savu ideju „Velo ēra turpinās!” konkursā piedalījās arī Stendes jauniešu centrs „FIVE” un ieguva līdzekļus savas idejas īstenošanai.

Iesniegtā projekta mērķis ir uzņemties atbildību par vidi sev apkārt, uzlabot vides pievilcību un praktiskumu, kā arī ar savu piemēru parādīt, ka jaunieši ir ieinteresēti veidot sev apkārt sakārtotu, estētiski pievilcīgu un zaļu pilsētu.

Pie Stendes jauniešu centra „FIVE” ir zaļā zona, atpūtas stūrītis ar galdu, soliem un lielformāta āra spēlēm, kur labprāt uzturas dažāda vecuma pilsētas iedzīvotāji. Jaunieši un pusaudži uz centru labprāt dodas ar velosipēdiem, bet līdz šim tos nebija kur novietot. Tagad tur uzstādītas velosipēdu novietnes, kas bija galvenais projektā paveicamais darbs. Ar nelielu palīdzību no malas jauniešu centra puiši veiksmīgi ar to tika galā.

Zaļajā zonā izvietota grāmatu maiņas mājiņa, ko šobrīd jau iecienījuši daudzi stendenieki – arī viņi visbiežāk piebrauc uz grāmatu apmaiņu ar velosipēdiem, taču tagad tos var ērti novietot, lai paņemtu vai atdotu grāmatas.

Darbi tika turpināti arī ar citām aktivitātēm. Tā jaunieši sakopa un iztīrīja jauniešu centra apkārtnes teritoriju, iestādīja puķes un košumkrūmus, kā arī izgatavoja dekorus no dabas materiāliem.

"Kādam varbūt liksies – kas tur liels? Tomēr šādi, darot vienkāršus, bet tik vajadzīgus darbus, jaunieši parāda savu attieksmi – mēs neesam starp vienaldzīgajiem, mēs esam dzimuši un auguši, lai, kopīgi sadarbojoties, gūtu pozitīvas emocijas un paveiktu paliekošus darbus," saka Stendes jauniešu centrs. "Lai arī projekts „Velo ēra turpinās!” ir noslēdzies, tā rezultātus varēsim baudīt vēl ļoti ilgi. Pārvietošanās ar velosipēdu kļūst ar katru dienu populārāka jo tieši jaunieši ir tie, kuri veicina, popularizē un atbalsta veselīgu un „zaļu” dzīvesveidu. Iestādītie augi ar katru gadu kļūs kuplāki, pamanāmāki un krāsaināki, priecējot ar savu krāšņumu garāmgājējus, un atgādinot mums pašiem par labi padarītu darbiņu. Paldies Talsu novada fondam, Rae un Mathilda par doto iespēju un sniegto atbalstu!"

/Stendes jauniešu centra foto/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums