Jaunumi

Stāsti un skaitļi, kas iedvesmo jauniem darbiem

Pavasaris ik gadu ir laiks, kad kopā sanāk Talsu novada fonda dalībnieki, lai atskatītos uz gada laikā paveikto, sveiktu jaunos dalībniekus, izvēlētos nākamos Revīzijas un Uzraudzības komiteju dalībniekus un izvērtētu nākamos uzdevumus. Šī gada Kopsapulce fonda dalībniekiem sagādāja arī vairākus pārsteigumus.

2015.gads Talsu novada fondam ir līdz šim finansiāli veiksmīgākais – ieņēmumi sasnieguši 99 000 EUR, ko veido dalībnieku mērķiemaksas, ziedojumi un dāvinājumi, ieņēmumi no saimnieciskās darbības un ieņēmumi projektu īstenošanai. Taču aiz katra no skaitļiem slēpjas kāds skaists un iedvesmojošs stāsts, tāpēc šoreiz Kopsapulcē par tiem stāstīja nevis Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja, bet fonda labajos darbos iesaistītie cilvēki. Tā projektu programmā Talsu novads ne tikai ieguvis košus vides akcentus un sakoptas vietas, bet tapis arī iedvesmojošs kultūrvēsturisks materiāls par mūspusē nozīmīgiem cilvēkiem. Projektā „NEparastā iespēju darbnīca” 30 jaunieši noticējuši saviem spēkiem un Talsu pilsētai uzdāvinājuši 5 oriģinālas idejas, savukārt projektā „Kāķīšu dzirnaviņas” Strazdes bērnu nama audzēkņi tikuši pie jauniem draugiem. Arī šogad draudzība turpināsies ar jaunām aktivitātēm. Pērn Talsu novada fonds turpinājis iesākto Labestības un Lūgšanu brokastu tradīciju, kā arī saliedējis fonda dalībniekus Labdarības bumbu rallija organizēšanā. Tālākā dāvana 2015.gadā atceļoja no Briseles, ko sarūpēja Latvijas Radio 1 žurnāliste Ina Strazdiņa. Arī šoreiz viņa pārsteidza pārējos fonda dalībniekus ar sirsnīgu audio sveicienu. Savukārt, projekta „paši VARAM – paši DARĀM” dalībniece Jana Gaile pastāstīja, cik nozīmīgs ieguvums ik pavasari ģimenēm ir sēklu un stādu dāvinājums, kas ļauj bērniem iemācīt darba mīlestību un pašiem kļūt par devējiem, nevis palīdzības lūdzējiem.

Labie darbi turpinās arī 2016.gadā. Aizsākta jauna akcija „Draugs atved draugu”, kurā fonds ieguvis vairākus jaunus un darboties gribošus dalībniekus, kā arī organizācija sākusi īstenot „Erasmus+” programmas atbalstītu projektu „Labdarība vieno Eiropu”, kurā desmit un divpadsmit mēnešus Talsos strādās divi Eiropas Brīvprātīgā darba veicēji no Francijas un Turcijas. Kopsapulcē ar sevi iepazīstināja Mathieu Chazel no Francijas, kurš Latvijā ieradās marta sākumā un jau izpelnījies lielu vietējo iedzīvotāju interesi franču valodas pamatu apgūšanā. 

Emocionālāko pārsteigumu Kopsapulcē dalībniekiem bija sarūpējis fonda stipendiāts, jaunais komponists Dāvids Balodis, kurš tikai šī gada sākumā atsaucās fonda aicinājumam sacerēt melodiju Laimas Borsukas dzejolim, un jau Kopsapulcē dalībnieki varēja baudīt Talsu novada fonda himnas „Paldies Tev” pirmatskaņojumu.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums