Jaunumi

Speciāliste apmierināta ar projekta dalībnieku centību

Kā lietderīgi izmantot dobes, kuru raža jau apēsta, kā cīnīties ar nezālēm un kā iegūt bagātīgākus dārzeņus – uz šiem un citiem jautājumiem šonedēļ atbildēja Bulduru Dārzkopības vidusskolas direktore, kas paviesojās pie projekta “paši VARAM – paši DARĀM 2017” dalībniekiem.

Savu vizīti Talsu pusē Bulduru Dārzkopības vidusskolas direktore Anta Sparinska un Borisa un Ināras Teterevu fonda Labdarības projektu vadītāja Inga Skrastiņa sāka ar ciemošanos Līgas Zommeres un viņas drauga Laura ģimenes. Speciāliste atzinīgi novērtēja jauniešu centienus pašiem parūpēties par savas ģimenes pārtikas grozu. Jaunieši vēl tikai mācās to darīt, jo dārziņu iekopuši otro gadu, tāpēc Laurim bija vairāki jautājumi, piemēram, kā pareizi lietot mēslojumu un vai tiešām katru gadu dārzeņi jāstāda citā vietā. Tāpat Anta Sparinska parādīja, kā tomātiem izkniebt “padusītes”, pamācīja, ka tiem nepieciešami garāki atbalsta mietiņi, aicināja pamēģināt nopļauto zāli turpmāk sabērt dobju taciņās, lai neaug nezāles, paretināt salātus un redīsus, lai tie padotos raženāki, un, kad tie būs apēsti, dobēs iesēt citas kultūras, piemēram, ziedkāpostus, zirņus vai rāceņus.
Arī Vineta Dvorecka savā dārzā saimnieko otro gadu. Sākot apdzīvot saimniecību, tā bijusi ļoti aizaugusi, un jau šobrīd redzamas, ka pie darbiem ķērušās patiešām saimnieciskas rokas. Sētā zied krāšņas puķes, un glītās dobēs jau krietni pastiepušies dažādi stādiņi. Speciālistei Antai Sparinskai ļoti iepatikās Vinetas ideja katrā dobē atzīmēt ar uzrakstu, kas tajā iesēts, lai bērniem vieglāk ravēt. Tāpat kā citos dārzos, arī Dvorecku ģimenē pavasara salu nav izturējuši gurķi, tāpēc Vineta jautāja, vai ir vērts tos vēlreiz mēģināt stādīt šobrīd. A.Sparinska arī paskaidroja, ka patiess ir apgalvojums, ka tomātus nevar laistīt ar aukstu ūdeni, jo tāpat kā cilvēks, kas tiek apliets ar auksta ūdens šalti, tomāti piedzīvo šoku.

Patiešām apbrīnojama ir Aijas Pētersones ģimenes vēlme saimniekot, jo, lai nokļūtu savā dārziņā Ģibuļu pagastā, Aija ikdienu mēro ceļu ar autobusu un vēl vairākus kilometrus noiet kājām. Vēl apbrīnojamāks ir viņas mazais dēls, kas uzreiz, ierodoties dārzā, apzinīgi ķeras pie lejkannas un jautā mammai, ko nepieciešams apliet. Speciāliste Aijai palīdzēja apgriezt augļu koku zarus un ieteica izretināt pētersīļus, lai tie kuplāki. Šeit siltumnīcā jau izauguši palieli zaļi tomāti, un Aija dārzā cītīgi cīnās ar nezālēm, kas šajos laika apstākļos lien ārā viena aiz otras. 

Ja jaunākajiem projekta dalībniekiem ir daudz jautājumu, tad dalībnieki, kas jau sasnieguši cienījamāku vecumu, paši atkoduši savus knifiņus. Kamēr Anta Sparinska pamācīja, ka sīpolus var stādīt ciešāk vienu otram, tikmēr Velta Kleina norādīja, ka viņa novērojusi, ka retāka stādīšana dod raženākus sīpolus. Kleinu ģimene ir ļoti pateicīga par iespēju piedalīties projektā, un viņa iekopusi ne tikai vienu, bet vairākus dārziņus vairākās vietās Valdemārpilī, un viņas plānos ir nākamgad paplašināties vēl. Par to, ka darbos iesaistījusies visa ģimene – arī vedekla un audžubērni, varēja pārliecināties arī ciemiņi.

Projekts “paši VARAM – paši DARĀM 2017” saņēmis Borisa un Ināras Teterevu fonda Programmas uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam saimes galdam” atbalstu, un tajā pavisam iesaistījušies 343 cilvēki.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums