Jaunumi

Sirmgalvji viens otram vēl dvēseles mieru

„Labestība atklājas labos cilvēkos," tā sestdien, trešo reizi sanākot kopā Labestības brokastīs, sacīja Talsu pilsētas sirmgalvji, kas ikdienā palikuši bez tuvinieku klātbūtnes. Viņi gan dalījās sirsnīgās sarunās, gan izdziedājās, gan arī pārbaudīja attapību matemātikas uzdevumos.

Ja iepriekšējos gados Labestības brokastis apmeklēja ap 30 senioru, tad šī reize apmeklējuma ziņā bija viskuplākā - Talsu novada pašvaldības administratīvajā centrā ieradās 40 vientuļie sirmgalvji, kuri jau pārkāpuši 80 gadu slieksnim. Un viņu acīs varēja redzēt, ka šie patiešām bija svētki. Sirmgalvjus uzrunāja Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Pētersone, kas brokastu dalībniekiem sacīja paldies par to, ka viņi vienkārši ir šajā pasaulē. Bet Adventistu draudzes mācītājs Tālivaldis Vilnis atgādināja Bībeles vārdus „Sirmas galvas priekšā tev būs piecelties" un norādīja, ka bez šīs paaudzes mūsu Latvija šobrīd būtu gluži citāda, jo daudz ēku un lietu tapušas tieši pateicoties viņiem. Turklāt viņu sirds mīlestības un dzīves gudrības priekšā tiešām vērts noliekt galvu.

„Mēs vēlamies cilvēkiem pateikt paldies par viņu mūža devumu, par to, ka mēs varam dzīvot savu dzīvi un piepildīt savus sapņus, jo šie cilvēki mums ir devuši loti labu pamatu tam," sacīja Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja. Pasākuma dalībniekiem kopā ar Ivetu Sērumu un Vilni Bumbieru bija iespēja atgriezties skolas solā un aizvadīt trīs mācību stundas - literatūrā viņi minēja mīklas, matemātikā šķetināja teksta uzdevumus, bet dziedāšanā tika izveidots zaļais un oranžais koris ar visiem diriģentiem priekšgalā. Pasakums noslēdzās ne tikai ar dziesmu par skaisto jaunību, bet arī ar sirmgalvju vēlējumiem. Viņi viens otram vēlēja dvēseles mieru un aicināja kustēties, kustēties un vēlreiz kustēties, bet, ja paliek grūti, vienalga iet uz priekšu un turēties pasaulei pie rokas!

„Bija reti jauki!" tā dodoties mājup sacīja vecākais Labestības brokastu dalībnieks - dakteris Jānis Gailītis. Labus vārdus Talsu novada fondam un brīvprātīgajiem veltīja arī pārējie sirmgalvji, kas atzina, ka ir ļoti pateicīgi par viņiem izrādīto uzmanību. Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fondam katrs pasākuma dalībnieks dāvinājumā saņēma svētku paciņu ar kafiju, cepumiem, saldumiem, upeņu ievārījumu un šprotēm. Tās ir lietas, kurām ikdienā no pensijas ne vienmēr senioriem izdodas atlicināt līdzekļus. Savukārt tiem sirmgalvjiem, kuri sestdien nevarēja ierasties uz brokastīm, brīvprātīgie svētku paciņas nogādās mājās. Pavisam valsts svētku ieskaņā pakas saņems 250 sirmgalvji Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novados.

Labestības brokastis organizē Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, Sabiedrības integrācijas fondu un Borisa un Ināras Teterevu fondu.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums