Jaunumi

Sēklas un stādi, kas sēj ticību labajam

Šonedēļ rosība sākusies 70 Talsu, Mērsraga un Dundagas novada ģimenēs, kas visas vasaras garumā līdzdarbības atbalsta programmā “paši VARAM – paši DARĀM” centīsies pierādīt, ka ar čaklu darbu pašas var parūpēties par savas ģimenes pārtikas grozu. 

Akcija Talsu novadā notiek jau ceturto gadu, un pirmo reizi talsiniekiem pievienojušās arī kaimiņnovadu ģimenes. Šajā pavasarī Talsu novada fonds saņēma 70 pieteikumus, kas nozīmē, ka akcijā iesaistījušies aptuveni 250 cilvēku. Turklāt lielākā daļa no ģimenēm Talsu novada fonda redzeslokā nonākušas pirmo reizi – tikai 1/3 daļa no dalībniekiem līdzdarbības atbalsta programmā piedalās atkārtoti. 

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šoreiz sēklu un stādu sortiments, ko ģimenes izvēlas, ir ļoti plašs. Liela interese tiek izrādīta par augļu kokiem un krūmiem, kas nozīmē, ka ģimenes domā ilgtermiņā, lai dārzs ražu nestu vēl daudzus jo daudzus gadus. Pagājušajā nedēļas nogalē akcijas dalībnieki tika pie savām izvēlētajām sēklām un stādiem, kas nozīmē, ka rosība dārzos jau ir sākusies.

Kā atzīst projekta “paši VARAM – paši DARĀM” dalībnieki, šī akcija sniedz atbalstu ne tikai ģimenes budžetam, bet ir arī kā atbildības sajūtas, spēka apziņas un prieka avots. Turklāt tā iemāca arī darba tikumu bērniem, jo, kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, jaunākie ģimeņu locekļi ar lielu entuziasmu iesaistās dārza kopšanā.

Arī šogad akcija noslēgsies rudenī ar kopīgiem Ražas svētkiem, kuros ģimenes dāvinās sirds siltumu un simbolisku daļu izaudzēto dārzeņu tiem cilvēkiem, kuriem tas šajā rudenī būs nepieciešams. Dalīšanās prieks dalībniekiem nav svešs jau šobrīd, jo, piemēram, kāda ģimene, ierodoties saņemt sēklas, atveda sev līdzi kartupeļu maisu, kas nu jau noderēs kādā citā dārzā. Akcijas noslēgums notiks kinoteātrī “Auseklis”, kur ģimenēm būs iespēja noskatīties arī īsfilmu par projekta dalībnieku šīs vasaras emocijām un iespaidiem.

Akcijā „paši VARAM - paši DARĀM" varēja pieteikties personas, kurām piešķirts maznodrošinātā vai trūcīgā statuss; ģimenes, kurās aug bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā arī lietošanā atrodas zeme sakņkopības vajadzībām. Finansiāli projektu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums