Jaunumi

Savu vidi veidot paši varēs 10 projekti

Noslēdzies Talsu novada fonda projektu konkurss “Savu vidi veidojam paši”, kurā šogad tika saņemti 19 pieteikumi, un kopējais finansējums - 3200 EUR - sadalīti starp 10 projektiem. Līgumus par finansējuma saņemšanu, konkursa uzvarētāji parakstīs 29.aprīlī, bet projektus paredzēts īstenot līdz 2016.gada 1.decembrim.

“Tad, kad ziedēs ceriņi un liepas...”

Veco ļaužu namam Sabilē pērn atjaunota fasāde, taču tās priekšā atrodas veci, morāli un fiziski nolietojušies atpūtas soli. Tie ne tikai bojā labo iespaidu par vides sakārtotību, bet nav arī lietojami pēc to nozīmes, jo ir sapuvuši un uz tiem nav droši sēdēt. Siltā laikā arī 18 iestādes klienti un viņu ciemiņi vēlas atrasties laukā, paelpot svaigu gaisu un savstarpēji komunicēt ārpus ēkas sienām, tāpēc ar projekta līdzekļiem Sabiles aprūpes biedrība “Kalmes” paredzējusi vecos solus demontēt un to vietā ierīkot jaunus. 

“Pavadi vasaru lietderīgi– iemācies spēlēt pludmales volejbolu”
Pēdējos gados Latvijā ļoti lielu popularitāti ir ieguvis pludmales volejbols, taču Talsu novadā interesentiem nav iespēja šo sporta veidu apgūt trenera vadībā un tas nav iekļauts sporta skolas mācību programmā. Piesaistot papildus treneri, kurš piedalījies vairākos augsta līmeņa čempionātos , bērniem un jauniešiem, un arī citiem interesentiem vasarā 2 reizes nedēļā divu treneru vadībā būs iespēja apgūt pludmales volejbolu. Ar projektu konkursā iegūtajiem līdzekļiem biedrība “Sporta klubs Talsi” varēs iegādāties pludmales volejbola bumbas. 

“Labiekārtots un bērniem interesants Talsu pamatskolas dārzs”
2016.gada 1.septembrī, kad Talsu pamatskolas audzēkņi atgriezīsies skolā, viņus gaida pārsteigums, jo skolas dārzs būs ieguvis pavisam citādu izskatu. Tas būs iztīrīts, sakārtots un papildināts ar soliņiem, izglītojošām spēlēm, spēļu galdiņiem, līdzsvara laipām, šķēršļu joslas, kur starpbrīžos un pēc stundām varēs attīstīt loģisko domāšanu un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. 

“Multifunkcionālās trases iekārtošana”
“Talsu Pakalnu Sporta Klubs” ar projektā iegūtajiem līdzekļiem labiekārtos un pagarinās jau esošo multifunkcionālo trasi Talsos – skriešanai, nūjošanai, riteņbraukšanai un distanču slēpošanai. Iedzīvotāji iegūs vietu, kur nodarboties ar aktīvo sportu, bet sportistiem būs paplašinātas iespējas sagatavoties dažādām sacensībām. Projekta realizēšanas rezultātā trasi varēs piedāvāt izmantot arī lielākajos Tautas Sporta pasākumos Talsos – taku skŗējienā Stirnubuks, un kalnu riteņbraukšanas SEB kalnu divriteņu maratons Talsu posmā, kuros piedalās no 800 līdz 2000 dalībniekiem.

“Par labu mauriņu”
Balgales biedrība “Strops” iegādāties materiālus un paši izgatavos agregātus Dursupes futbola laukuma zālāja izturības uzlabošanai - aeratoru un zālāja ķemmi - kas atbrīvo zālāju no sūnas un citām atbirām. Projekta veiksmīgas realizācijas rezultātā labumu gūs Balgales pagasta iedzīvotāji, kas varēs aktīvi pavadīt brīvo laiku atjaunotajā un uzlabotajā sporta laukumā.

“Par saulainu bērnību”- Virbu pagasta PII ”Zīļuks” bērnu laukuma labiekārtošana

Trīs, pasaulei atvērtas, apņēmības pilnas, ļoti aktīvas un radošas Virbu pamatskolas skolotājas jeb “Lieliskais trio” padarīs bērnu spēļu laukumu vizuāli un estētiski patīkamu, kopā ar vecākiem izveidojot vides objektus. 

Nometne “Skudriņas” bērniem un vecvecākiem
“Dižmeža vidū aiz līkā bērza cēli stāv Skudru māja, kurā mīt arī skudriņa Tipa. Kādu dienu, klusiņām, lēnītiņām pirmo reizi ārā iznākusi, viņa tipina pasaulē…” tā ir vasaras nometnes leģenda - noslēpums, kuru Lībagu sākumskolas bērni jūnija sākumā mēģinās atrisināt, katru dienu atrodot pa vienai Sudraba vārpiņai, iegūstot jaunas prasmes un zināšanas. Vasaras nometne ienesīs pārmaiņas arī bērnu vecvecāku ikdienā, jo viņi varēs dalīties savā dzīves pieredzē, vienlaicīgi apgūstot jaunās tehnoloģijas, ko savukārt labi pārzina skolēni. Tā tiks veicināta starppaaudžu sadarbība.

“Gulbīti, gulbīti kustini kājiņas, ved mūs uz laimīgo zemi”
Pļavu ezera krastā ir izveidojusies lieliska vieta, no kuras var pārredzēt ezeru un putnu ligzdošanas vietu, kā arī vērot saulrietu un saullēktu. Nu ezera krasta pakalniņā tiks izveidota un uzstādīta vērošanas platforma ar trepītēm un soliņu, kas būs droša, kvalitatīva atpūtas vieta romantiķiem, dabas mīļotājiem, sportistiem, atpūtniekiem un vietējiem iedzīvotājiem.

“Ģimenes diena Sabilē”
Biedrība “Stāvu augstāk” šogad 25.jūnijā organizēs jau otro Ģimenes dienu. Tas būs kā atbalsts iedrošinājums, motivācija būt kopā ar saviem tuvākajiem, ieraudzīt vienam otru, sadzirdēt, kopā smieties, priecāties. Visām projektā plānotajām aktivitātēm tiek likts uzsvars uz darbošanos ģimenei kopā - katra radošā darbnīca, katra stafete un uzdevums ir izejama tikai kopīgiem spēkiem. Projekta īstenotāji atzīst, ka vērojot pagājušā gada Ģimenes dienas dalībniekus, redzams, ka ir ģimenes, kurām šāda kopā būšana, darbošanās, smiekli un prieks nebūt nav ikdienišķas lietas, tādēļ šī ir lieliska iespēja to mācīties un baudīt.

Talsu novada Laidzes PII „Papardīte” nojumju rekonstrukcija
Šobrīd PII „Papardīte” nojumes ir bērniem nedrošas, neestētiskas. Grīda ir nolietojusies, līdz ar to reljefaina, kā rezultātā rada draudus audzēkņu drošībai – paklupšana, sasišanās un citas traumas. Nojumes ir neinteresantas, labvēlīgu un radošu mācību un estētisko vidi neveicinošas, tāpēc ar projektu konkursā iegūtajiem līdzekļiem situācija tiks mainīta vienā no iestādes nojumēm. Šis projekts arī motivēs un iesaistīs audzēkņu ģimenes iestādes vides labiekārtošanā un veicinās piederības apziņu Laidzes PII “Papardīte”.

/Foto - Ģimenes diena Sabilē 2015.gadā/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums