Jaunumi

Savu vidi veidos paši pieci projekti

Nesen notikušais piektais Iedzīvotāju forums akcentēja iespēju novadniekiem pašiem iesaistīties apkārtējās vides sakopšanā, un negaidīt, kad mūsu vietā to izdarīs kāds cits. Vairāki aktīvie iedzīvotāji ne tikai domāja, bet arī darīja, un pieteica savas idejas Talsu novada fonda projektu konkursam “Savu vidi veidojam paši”.

Žūrijas komisijas un Talsu novada fonda dalībnieku vērtējums noteica, ka šogad finansiāli tiek atbalstīti 5 projekti:

• Stendes upes tuvumā dzīvojošās 7 ģimenes izveidos publisku peldvietu Pastendē. Iedzīvotāji tur atpūšas jau šobrīd, taču teritorija ir nesakopta. Tiks iztīrīts upes krasts, nošķūrēta gluda upes mala, izveidota zona ar smiltīm, apstādījumiem un soliņiem, bet ar Talsu novada fonda finansiālo atbalstu tiks iegādāta laipa uz pontoniem.
• Biedrībā “SK Lauciene” kopā ar entuziastiem, ģimenēm un jauniešiem jau vairākus gadus labiekārto Pļavu ezera piekrasti, un ar projektu “Dzīvosim sakoptā vidē” viņi savas ieceres turpinās. Tā kā peldvieta ir publiski pieejama un vasarā ļoti apmeklēta, paredzēts izveidot ozolkoka ģērbtuves, lai sportistiem un atpūtniekiem vairs nebūtu jāpārģērbjas mašīnās.
• Rīgas iela ir centrālā iela Sabilē, kurai jābrauc cauri diendienā visiem, kuri dodas uz Rīgu, Kandavu vai Kuldīgu. Ja izsenis šī pilsēta plauka un zēla un Rīgas iela bija piepildīta ratu klaboņas un jautru smieklu, tad šobrīd pa ceļam uz šīs ielas ir daudz pamestas, nesakoptas mājas. Ar projektu “Rīgas iela vēstures pēdās” Sabile nedaudz atgūs savu vēsturisko šarmu un gūs jaunu iedvesmu, jo ielu paredzēts izdekorēt ar vēsturiskām bildēm.
• „Talsi māksliniekam ir paradīze zemes virsū!”, tam piekrīt māksliniece Katrīna Vīnerte, kas kopā ar starptautiskiem māksliniekiem atjaunos Talsu Skulptūru dārzu ar īpaši Talsiem radītām lielformāta skulptūrām. Turklāt cilvēkiem pieejams būs arī pats radīšanas process, kas 10 dienu garumā būs atvērts jebkuram interesentam, un nebijis skulptūru atvēršanas uguns šovs. Ar Talsu novada fonda finansiālo atbalstu starptautiskajiem dalībniekiem būs iespēja nokļūt Latvijā.
• Ar projektu “Vēl viens akcents...” Sabiles aprūpes biedrība “Kalme” uzlabos ūdens ieguves akas izskatu. Cementa grods ar cementa vāku šobrīd bojā kopējo harmonisko teritorijas izskatu, kam garām dodas gan Sabiles iedzīvotāji, gan tūristi.

Visi atbalstītie projekti tiks īstenoti līdz 2018.gada 15.decembrim.

/Foto - Facebook.com (Katrīna Vīnerte)/

Projektu programmu "Savu vidi veidojam paši" atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, Talsu novada pašvaldība un Borisa un Ināras Teterevu fonds.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums