Jaunumi

Saņemt atbalstu savam saimes galdam varēs arī turpmāk

Trešdien, 25. oktobrī, Bulduru Dārzkopības vidusskolā pulcējās tās 15 bezpeļņas organizācijas, kuru vadībā grūtībās nonākušās ģimenes 21 novadā saņēma sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus, lai pašu rokām veiktu zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam. To starpā arī Talsu novada fonds.

Kā informē Borisa un Ināras Teterevu fonda sabiedrisko attiecību speciāliste, jaunās programmas "Pats savam saimes galdam" zemkopības darbos šogad iesaistījās 436 Latvijas ģimenes, aptverot 1581 cilvēku. Tajā skaitā Talsu novadā atbalstu saņēma 96 ģimenes jeb 351 cilvēks, no kuriem 133 bija bērni. Kā atzīst projekta "paši VARAM - paši DARĀM 2017", kas tika īstenots Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novados, dalībniece Ingrīda Priede, tas ir ne tikai materiālais atbalsts. "Es varēju ne tikai audzēt un gaidīt ražu, bet tas man palīdzēja arī psiholoģiski, jo es varēju nedomāt. Esmu palikusi viena, bērni man ir izauguši - tagad es varēju gaidīt un dalīties ar draudzenēm," saka I.Priede.Šogad atbalstīto projektu ietvaros ģimenes pavasarī saņēma sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada grūtībās nonākušo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Visu vasaras ģimenes čakli saimniekoja, papildus saņemot konsultācijas par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu.

Programmas ietvaros viena ģimene šogad saimniekoja vidēji 400 kvadrātmetros zemes. Visbiežāk ģimenes izvēlējās audzēt kartupeļus, burkānus, tomātus, sīpolus, bietes un gurķus. Kopsummā 21 novadā šos dārzeņus ģimenes izaudzēja 86 000 kilogramu apjomā.

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts grūtībās nonākušām ģimenēm turpināsies arī 2018. gadā.Foto: I.Znotiņš
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums