Jaunumi

Sākas labdarības akcija "Brīnumam tici"

Jau kopš seniem laikiem Ziemassvētku vecītis un viņa palīgi - rūķi - dzīvo kaut kur no ļaužu acīm noslēpušies, un visu gadu gatavo dāvanas. Rūķenes ada cimdus, šalles un džemperus, šuj paladziņus, kleitas, auž segas, darina lelles. Rūķi veido pārsteidzošas lietas - auto un suņu figūras, šūpuļzirgus, vilciņus, slēpes... Un neba tikai mazajiem vien rūķi gatavo košās dāvanas! Rūķenes no rasas, ziedu miega un putnu vīteriem vij smaržas, ar smalku diegu izšuj zīdainas kaklasaites... Bet dienā, kad uzsnieg pirmais sniegs, rūķi liek pie malas pabeigtās un iesāktās dāvanas, lai darinātu kaut ko paši sev. Katrs rūķis šuj spilvenu, uz kura tas gulēs līdz Jaungada naktij. Kāds spilvens tiek greznots ar garām kā pāva astes spalvas bārkstīm, cits rūķis piešuj greznas pogas, pērles un akmentiņus. Uz viena spilvena svilpo putni, citur viss krāšņums svītrās, rūtīs un vijīgos rakstos. Vakarpusē, kad spilveni pabeigti, rūķi nožāvājas un tūliņ arī liekas migās, katrs savu spilvenu pagalvī palikuši. Sapnī rūķi redz to, ko katrs bērns visvairāk kāro saņemt svētkos. Un katru nosapņoto sapni rūķis miegā noglabā savā spilventiņā - vai nu piepogā pie pogas, vai iepin bārkstīs vai dot turēt izšūtajam lācim vai liek aiz košajām svītrām. No rīta, kad rūķis pamostas, tas ņem klēpī savus sapnīšos ņudzošo spilvenu, pa vienam vien atbrīvo no spilvena gūsta.

/Fragments no Ziemassvētku pasakas „Pasaka par rūķu spilveniem"/


Mēs esam pārliecināti, ka ap 1000 Talsu novada bērnu sapņos atgriežas arī Ziemassvētku pasākumos, kurus tiem sarūpējuši labdarības akcijas „Brīnumam tici" ziedotāji. Sapņos tie vēlreiz kāpj uz slidām, ierāpjas klēpī „Rūķu ciema" Ziemassvētku vecītim, pārbauda, cik patiesībā maza mazītiņa ir Īkstīte un iekožas svētku paciņas saldumos. Tāpēc Talsu novada pašvaldība sadarbībā ar Talsu novada fondu arī šogad aicina Jūs kļūt par rūķi, iešūt bērnu sapņus savā spilvenā un atbalstīt labdarības akciju "Brīnumam tici", lai sagādātu svētkus mazajiem no trūcīgām ģimenēm, bērniem ar īpašām vajadzībām, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Šogad labdarības akcijas „Brīnumam tici" dalībnieki 23.decembrī kopā ar pasaku tēliem atveidos dažādus dzīvniekus, dabas skaņas, minēs mīklas un dosies lustīgās rotaļās un dančos, kā arī sagaidīs ciemos pašu Ziemassvētku vecīti.

Prieku mēs dāvājam un prieku mēs saņemam. Tā ir māksla - priecāties, un tie ir svētki, ja mēs priecājamies. Novēlam Jums visiem atļaut priekam, laimei un mīlestībai ienākt Jūsu sirdīs!Labdarības akcijas "Brīnumam tici" ziedojumu konts:
Talsu novada fonds
Reģ. Nr. 50008073841, adrese: Kr. Valdemāra iela 17a, Talsi
Citadele banka, konts: LV49PARX0006168200011
Norāde: ziedojums akcijai „Brīnumam tici"
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums