Jaunumi

Projektu konkursā atbalstīti četri projekti

Augustā noslēdzies Talsu novada fonda projektu konkurss „Savu vidi veidojam paši”, šoreiz jau plašākā jaunizveidotā novada teritorijā. Pēc žūrijas komisijas un fonda Padomes dalībnieku lēmuma šogad atbalstīti četri projekti. Ideju autori jau ķērušies pie to realizēšanas.

• Klaunu mājā šovasar izveidota nebijusi aktivitāšu pļava Talsu novada bērniem un tūristiem - trase, kuru var lietot gan bērni, gan suņi, un aktīvā spēle „Sameklē sunīšus”. Ar projektu „Namiņi bērnu un viņu draugu suņu priekam” Klaunu māja pilnveidos aktivitātes. Viens namiņš būs kā māja, bet otrs kā kiosks. Tur bērni pēc veiksmīgas finišēšanas trasē varēs pagatavot cienastu suņiem, tā mācoties rūpes par dzīvniekiem.

• „Kalitenes saime” ir neliela Kaltenes ciema iedzīvotāju apvienība. Dalībnieki paši sevi sauc par dziesmu draugiem, un mēģinājumos tiek apgūtas dažādas prasmes, gatavotas koncertprogrammas, priekšnesumi un organizēti Kaltenes ciema pasākumi. Lai Kaltenē pasākumi nebūtu atkarīgi no pašvaldības budžeta iespējām, apvienība vēlas iegādāties mobilo apskaņošanas sistēmu jeb skandu. Tā būs neatsverams ieguldījums gan mēģinājumos, gan pasākumos.

• Sabiles aprūpes biedrība „Kalme” turpina veikt uzlabojumus savā veco ļaužu namā, kas celts 1920.gadā. Covid-19 pandēmijas laikā biedrība uzcēlusi nojumi, kas ļāva iemītniekiem satikties ar tuviniekiem, un viņiem tas ir emocionāli ļoti nozīmīgi. Nojumes atvērtā daļa ir iestiklota, taču, to lietojot, secināts, ka vējainā laikā, īpaši rudens un ziemas mēnešos, nenoslēgtā durvju aile rada diskomfortu telpas iekšienē, un uzturēties tur nab patīkami. Tāpēc ar Talsu novada fonda atbalstu lapenes durvju aile tiks aizklāta ar aizsargžalūzijām.

• Auto-moto biedrība „Draudzība” vēlas Ārlavas pagastā veidot jaunu tūrisma objektu Talsu novadā jeb auto-moto muzeju krātuvi. Ar projektu „Ēkas „Krejotava” atdzimšana – pirmais solis” biedrība vēlas ātrāk sakārtot ēku gan vizuāli, gan droši kolekcijas apmeklētājiem un tūristiem. Tam nepieciešama būvvaldē apstiprināta apliecinājuma karte, lai biedrība būtu gatava startēt uz kādu no Eiropas Savienības projektiem ēkas jumta nomaiņai.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums