Jaunumi

Pirmo reizi fondu apciemo mecenāti

Pagājušajā nedēļā Talsu novada fondam pirmo reizi bija gods pie sevis ciemos uzņemt mecenātus Borisu un Ināru Teterevus. Par paveiktajiem darbiem vēlējāmies stāstīt nevis paši, jo tie bez citu atbalsta, idejām, enerģijas un palīdzīgajām rokām nemaz nebūtu iespējami, bet aicinājām fonda un projekta dalībniekus pastāstīt par savu pieredzi un emocijām.

Mecenātus Talsu novada fonds uzņēma nupat renovētajā kinoteātra "Auseklis" zālē. Tajā viņus sagaidīja ap 100 cilvēku, kuri palīdzējuši fondam labdarības projektu īstenošanā un startējuši fonda projektu konkursos. "Šodien esam pulcējušies īpaša notikuma dēļ — uzsākam jaunu darba cēlienu, kā turpinājumu tam, ko esam darījuši iepriekš. Atsauksim atmiņā laiku pirms 15 gadiem, kad mēs sanācām šajā ēkā, lai meklētu kā labas pasaulē radušās idejas iedzīvināt Latvijā. Tolaik tā bija liela uzdrošināšanās — pirmajiem Latvijā sākt ko pavisam jaunu. Palīdzēja apņēmība, lielā ticība un apkārt esošie domubiedri, kurus mēs redzam sev apkārt arī šodien," fonda draugus uzrunāja Talsu novada fonda priekšsēdētāja Iveta Rorbaha.

Pēdējos piecus gadus fonds cieši sadarbojies ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, pateicoties viņiem Talsos bijusi iespēja aizsākt jaunas labdarības programmas. Klātesošo priekšā bija aicināti trīs viesi — projekta «Paši VARAM — paši DARĀM» dalībniece Ingrīda Priede, Sabiles mākslas un mūzikas skolas direktore Zinta Ošenberga un Dundagas bērnu dienas centra «Māja» vadītāja Alfa Auziņa. Caur trim dažādiem stāstiem klātesošie uzzināja par Teterevu fonda sniegto atbalstu. Akcijā «Paši VARAM — paši DARĀM» tiem, kuri paši to nevar atļauties, pavasarī izsniedza sēklas un stādus. Pēc rūpīga darba, ievākta raža un daļa izaudzētā dāvāta citiem. Projekta dalībniece Ingrīda Priede, pateicoties, atklāja, ka sēklu paciņa ietver ne tikai sēkliņas, par kurām jārūpējas — tā ir iespēja justies vajadzīgam un laimīgam, jo izaudzētais noderēs ne tikai savam pusdienu galdam.

Ar labdaru atbalstu Talsu novada fonds pasniedz stipendijas mūzikā, mākslā, sportā, arī augstākajā izglītībā. Atbalsts talantīgajiem jauniešiem ir pamudinājums, reizē ticība viņu spēkiem, atklāja Sabiles mūzikas un maksās skolas direktore Zinta Ošenberga. To dziesmā izteica atbalstītais talants Evelīna Līgotne, izpildot Sarmītes Skrūzmanes dziesmu «Četras vārnas».

Vēlāk caur video sižetu klātesošie nonāca Dundagas bērnu dienas centrā «Mājas». Tajā kopā ar Talsu novada fondu organizētas dažādas aktivitātes bērniem. Centra vadītāja Alfa Auziņa uzrunāja Teterevu fonda Kopienu filantropijas programmas vadītāju, valdes locekli Mareku Indriksonu. Viņš bija pirmais Talsu novada fonda vadītājs. «Ar fondu mums ir īpašas attiecības. Patiesībā, ja nebūtu Mareka Indriksona, kurš mūs pirms 13 gadiem iedrošināja, bērnu dienas centra nebūtu. Kopš tā laika Talsu novada fonds ir mūsu draugi,» teica A. Auziņa. Dienas centrā bērni kopā ar fonda brīvprātīgajiem uzlabojuši angļu valodas zināšanas, veidojuši filmiņas, mācījušies žonglēt un veidojuši sacīkšu automašīnu modelīšus. 

«Šodien dzirdējāt, cik daudz visi kopā varam izdarīt. Lai mums drosme, idejas un uzņēmība arī turpmāk,» sacīja I. Rorbaha, pateicoties Borisam un Inārai Tetereviem. Savukārt Ināra Tetereva pateicās par silto uzņemšanu.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums