Jaunumi

Pieci novada radošie talanti saņem stipendijas

Parasti, mācību gadam sākoties, ziedus saņem pedagogi, taču šogad īpašas dāvanas nonāk arī pie pieciem Talsu novada jauniešiem, kas savu talantu un radošumu jau pierādījuši mūzikas un mākslas skolās. Tā viņiem būs vēl lielāka motivācija censties un sasniegt savus nākotnes sapņus.

Talsu novada fonds kopā ar AS "Swedbank" finansiālo atbalstu jau astoto gadu pasniedz stipendijas novada talantīgākajiem bērniem un jauniešiem. "Saņemot paldies vēstules no iepriekšējo gadu stipendiātiem, mēs saprotam, ka stipendija ir ne tikai materiāls atbalsts, bet arī uzticības kredīts, ko viņi ļoti novērtē," atzīst Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha. "Tas, ka tev uzticas, liek noticēt saviem spēkiem un censties vēl vairāk, lai sasniegtu savus mērķus."

Sabiles Mūzikas un mākslas skolā šogad atbalstu saņem trīspadsmitgadīgais Juvis Celms. Puiša tētis ir mākslinieks, un arī pats Juvis ir centīgs un apzinīgs mācībās gan Sabiles vidusskolā, gan mākslas skolā, kur viņš saņēmis teicamu vērtējumu gleznošanā un veidošanā.

Stipendiju saņem arī Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolas 5.akordeona klases audzēknis Tomass Šeja. Puisis pēdējos divos mācību gados mūzikas skolā ir rādījis labu sniegumu, un viņa lielākie sasniegumi ir uzstāšanās koncertos un saņemtā klausītāju atzinība, kā arī veiksmīga dalība konkursos un festivālos. Šogad Tomass sāks spēlēt Valdemārpils vidusskolas orķestrī.

Talsu mākslas skolā stipendiju saņem astoņpadsmitgadīgā Helēna Lurina, kas šogad uzsāk mācības mākslas skolas 5.klasē. Viņai ir ļoti atbildīga un savus darbus veido rūpīgi un precīzi. Meitene ar panākumiem jau piedalījusies XII Starptautiskajā vizuāli plastiskās mākslas konkursā "Es dzīvoju pie jūras" un saņēmusi atzinību par radošu un izteiksmīgu Jāzepa Vītola mūzikas tēlojumu mākslas darbā profesionālās ievirzes mākslas programmu audzēkņu Valsts konkursā.

Talsu mūzikas skolai šogad piešķirtas divas stipendijas, un tās ar savu cītīgo un apzinīgo darbu nopelnījuši Dāvids Krists Balodis un Līga Sidere. Dāvids šobrīd jau 4.klasē apgūst trompetes spēli, turklāt viņš pats arī komponē skaņdarbus un dziesmas. Puisis ir atsaucīgs, ļoti muzikāls un darboties gribošs. Tikpat pozitīvi var raksturot arī Vandzenes meiteni Līvu, kura mācās 6.kora klasē un mājasdarbus mūzikas skolā vienmēr izpilda tik rūpīgi, cik vien iespējams. Līva piedalās gan koncertos, gan aizstāvējusi arī Talsu mūzikas skolas godu Kurzemes reģiona kora klašu konkursā „Jūras zvaigzne".

"Mēs visi esam nākotnes sastāvdaļa, mēs varam veidot to labāku kopā!" tā uzskata "Swedbank", kas jau vairākus gadus piešķir stipendijas Talsu novada talantīgajiem bērniem. "Swedbank" īpaši novērtē projektus, kas veicina izglītotas, domājošas un motivētas sabiedrības attīstību. Un tā ir ne tikai pamatizglītība un profesijas apguve. "Gribam atbalstīt arī papildus izglītības ieguvi, paplašinot redzesloku un rosinot bērnos radošo garu. Tāpēc, turpinot ilggadējas tradīcijas, sadarbībā ar Talsu novada fondu, labākajiem mūzikas un mākslas skolu skolēniem 1.septembrī pasniedzam dāvanu - apmaksājam skolas mācību gada maksu," saka " Swedbank" Talsu filiāles vadītāja Sanita Šankova.

/Foto: Stipendiju ieguvēji Helēna Lurina un Tomass Šeja/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums