Jaunumi

Pie Talsu ezera uzausīs Latvijas saule

“Oriģināliem un kvalitatīviem ārtelpas mākslas darbiem ir liela nozīme pilsētas vizuālā tēla veidošanā,” tā uzskata tēlnieks Ojārs Feldbergs. Tāpēc, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, biedrība “Pedvāle” iecerējusi pie Talsu ezera uzstādīt vides mākslas objektu “Latvijas saule”. Lai iecere īstenotos, tai nepieciešams arī iedzīvotāju atbalsts.

Šobrīd jau izveidots ģipša modelis mērogā 1:1 jeb 1,5 metrus augsts un 1,8 metrus plats. Tajā atveidota saule, kas uz saviem stariem tur Latviju, un staru gali veido lokveida formu, kas simbolizē gaismu. Projekts paredz ģipša modeli atliet bronzā, kas tiek pulēta. Saule tiks novietota uz cilindriskas formas granīta postamenta, un tā forma ļaus cilvēkiem nostāties zem saules un tādā veidā tēlaini savienoties ar sauli un Latviju. Vides objekta kopējais augstums būs 280 cm.

Saule latviešu tautas folklorā ir centrālā no visiem debesu spīdekļiem. Saule ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols, tā ir visa redzētāja un zinātāja. Viens no Talsu simboliem ir Talsu saulīte, mums ir arī Talsu Sauleskalns. 2018. gadā Latvijas simtgades galvenā tēma visā valstī ir “saule”. “Saules ceļš Latvijas simtgadē” – ar tādu devīzi notiks 2018. gada kultūras pasākumi Talsos, tēlaini apzīmējot tos ar Saules gadu jeb gadskārtu.

O. Feldberga veidotais mākslas objekts atradīsies Talsiem vēsturiski nozīmīgā, leģendām apvītā un pilsētas iedzīvotāju un tūristu iemīļotā vietā – pie Talsu ezera, kam otrā pusē atrodas kuršu pilskalns. “Latvijas saule” būs mūsu visu dāvana Talsu novadam Latvijas simtgadē.

Tēlnieks Ojārs Feldbergs objekta idejas koncepciju un ģipša modeli iegulda projektā bez maksas kā dāvinājumu Talsu pilsētai Latvijas simtgadē, savukārt Valsts kultūrkapitāla fonds projekta realizācijai ir piešķīris 8000 EUR finansiālo atbalstu. 

Sadarbībā ar Talsu novada fondu, arī iedzīvotāji un uzņēmēji ir aicināti iesaistīties un būt piederīgi projekta tapšanā. Ikviens, kas vēlas palīdzēt radīt oriģinālu un nozīmīgu mākslas objektu Talsos, aicināts atbalstīt ar ziedojumu.

Nodibinājums “Talsu novada fonds”
Reģ.nr. 50008073841
AS SEB banka
Bankas konts LV87UNLA0050017096893
Maksājuma mērķis: “Ziedojums mākslas objektam “Latvijas saule””

Talsu novada fonda darbību atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums