Jaunumi

Pasniegtas Talsu novada fonda stipendijas

Aprit 10 gadi kopš Talsu novada fonds septembri sāk ar stipendiju pasniegšanu mūzikas, mākslas un sporta skolu audzēkņiem. Šogad novada jaunos talantus atbalsta ne tikai a/s „Swedbank" un a/s „SEB banka", bet arī aktieris Rihards Lepers.

Pirmie stipendijas saņēma seši Talsu sporta skolas audzēkņi, kas augustā gatavojās jaunajai basketbola sezonai ikgadējā treniņu nometnē Rojā. Jaunāko stipendiātu - deviņgadīgo Dāvi Mālu - treneri raksturo kā vienu no labākajiem audzēkņiem, kam piemīt azarts un asums. Raksturā pavisam citāds ir viņa brālis Marks Māls, taču vārds „talants" ir tas, kas abus vieno. Lielas cerības treneri šobrīd liek uz Henriju Bajāru un atzinīgi vērtē arī Artūru Krišlauku. Stipendiāti Miķelis Ozols un Niklāvs Lībergs atzīst, ka nometne ļoti palīdz attīstīt fizisko sagatavotību, izturību un koordināciju. Viņi abi nolēmuši nākotnē kļūt par profesionāliem basketbolistiem, un, lai mērķi sasniegtu, trenējas katru dienu. Bet kā tuvāko mērķi izvirzījuši tikšanu 1.divīzijā. „Basketbols ir labs veids, kā attīstīt disciplīnu, mērķtiecību, cīņas sparu, komandas garu un citas spēcīgas personības kvalitātes. Sportojot var iemācīties gan uzvarēt, gan zaudēt, kas būtiski sagatavo jaunieti tālākai dzīvei," tā saka a/s „SEB banka" Talsu filiāles pārvaldniece Ieva Krēķe. „Mēs kā stipendijas sniedzēji no sirds priecājamies par jauniešu sasniegumiem un novēlam veiksmīgas sporta gaitas arī turpmāk." Atbalsta sniegšana jauniešiem a/s „SEB banka" darbībā ir stratēģiski svarīga, tāpēc tā atbalsta dažādas jauniešu iniciatīvas, tajā skaitā arī jauniešu sporta aktivitātes. Talsu novada fonda stipendija sportā tiek pasniegta no 2010.gada.

                    Talsu sporta skolas audzēknis Miķelis Ozols.

Stipendiju mūzikā un mākslā pirms 10 gadiem iedibināja uzņēmējs Andris Reinholds, bet no 2006.gada to finansē a/s „Swedbank". „Izglītība ir viena no mūsu prioritāri atbalstāmajām jomām," atzīst a/s „Swedbank" Talsu filiāles vadītāja Sanita Šankova. „Līdztekus pamatizglītībai, gribam atbalstīt arī bērnu papildus izglītību, paplašinot redzesloku un rosinot bērnos radošo garu." Šogad stipendiju saņem divi kora klases audzēkņi. Edgars Vesmanis ir ne tikai centīgs un apzinīgs, bet arī konkursā „Jūras zvaigzne" Ventspilī saņēmis arī atzinību par džentlmeniskāko dziesmas izpildījumu. Savukārt Ramona Marta Ribakova kopā ar māsām ceļu līdz 3 kilometrus attālajai Sabiles Mūzikas un mākslas skolai mēdz mērot arī ar kājām, taču nekad nenokavē. Meitenei ir ļoti interesants balss tembrs.

 Sabiles mūzikas skolas audzēkņi Ramona Marta Ribakova un Edgars Vesmanis.

Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolā stipendiju saņēma Anete Kasjaņenko. Meitene ir ļoti apdāvināta, ar izkoptu māksliniecisko gaumi un lielām darba spējām. Savukārt Samantu Pluģi, kas nākamajā gadā absolvēs Talsu mākslas skolu, pedagogi raksturo kā centīgu, apzinīgu un talantīgu skolnieci, kas ar labiem panākumiem piedalījusies dažādos konkursos.

                Talsu mākslas skolas skolniece Samanta Pluģe.

Kā īsts pārsteigums stipendijas saņemšana izvērtās Talsu mūzikas skolas audzēknim Dāvidam Kristam Balodim, kuram to pasniedza šīs skolas absolvents, tagad pazīstamais aktieris - Rihards Lepers. Viņš atzina, ka ļoti priecājas, ka viņa talants var palīdzēt attīstīties kādam citam talantam, tāpēc daļu no TV3 šovā „Izklausies redzēts" iegūtajiem līdzekļiem viņš ziedoja Talsu novada fonda stipendijai. Dāvids sevi pierādījis kā cītīgu, mērķtiecīgu un radošu personību, mūzikas skolā apgūst trompetes spēli, un pats arī komponējis vairākus skaņdarbus, kuru atskaņojumi koncertos izpelnījušies lielu atzinību.

             Talsu mūzikas skolas audzēknis Dāvids Krists Balodis.Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums