Jaunumi

Paskatīties uz pasauli plašāk

Šobrīd Talsu novada fondā norit divi programmas Erasmus+ projekti – „Labdarības tilts” un „Māksla uzzied Talsos”, un, kas neparasti talsinieku pieredzē - abi Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgie ir no Francijas. Tas nozīmē, ka franču valoda Talsos skanēs dubultskaisti. 

Mathilda Monchalin un Rae Fabre Latvijā ieradās septembra vidū, un pēc pašizolācijas ir gatavi darboties. Viņi ir gatavi ne tikai mācīt franču un spāņu valodu, bet pat dibināt šeit muzikālo grupu un ļauties mākslinieciskām izpausmēm. Mēs patiešām ceram, ka Covid-19 ierobežojumi viņiem to ļaus.

Pastāstiet mazliet par sevi…
Rae: Sveiki, mani sauc Rae, un esmu no Francijas. Līdz šim dzīvoju Lionā un mācīju tur mūziku.
Mathilda: Mani sauc Mathilda, man ir 20 gadu. Es nupat pabeidzu divu gadu studijas sagatavošanās kursas Ekonomikas augstskolai. 

Kas ir jūsu dzīves kaislība?
Rae: Acīmredzot, es mīlu mūziku, klausīties un pašam spēlēt, apmeklēt festivālus un dejot. Man patīk arī āra aktivitātes un gatavot ēst. Kopā ar vīnu – hei, es tomēr esmu francūzis.
Mathilda: Sabiedriskais darbs un ceļošana ir divas manas kaislības, un tās abas es varu apvienot brīvprātīgajā darbā. Es nolēmu paņemt brīvu gadu starp mācībām, un izmantot šo iespēju.

Kāds ir jūsu pirmais iespaids par Latviju?
Rae: Latvija ir tik zaļa! Man tā šķiet interesanta, un var atklāt kultūru, kas šķiet tik dažāda, piemēram, ar dažādiem rituāliem, citu dzīvesveidu. Tas tik ļoti atšķiras no Lionas.
Mathilda: Esmu patīkami pārsteigta par dabu šeit. Viss ir tik zaļš un ziedošs. 

Kāpēc gribējāt būt brīvprātīgie?
Rae: Es gribēju paiet mazliet malā no Francijas izglītības sistēmas un izmēģināt jaunas lietas. Gribēju strādāt pavisam citādi un brīvi eksperimentēt ar dažādām aktivitātēm.
Mathilda: Tas man ļauj iepazīt jaunu kultūru un jaunu valodu. Es ceru, ka pēc dažiem brīvprātīgā darba mēnešiem es būšu uzlabojusi savas angļu valodas zināšanas un apguvusi latviešu valodas pamatus.

Ko jūs gribat iegūt sev šajos brīvprātīgā darba mēnešos?
Rae: Es gribu gūt jaunu pieredzi – gan cilvēciskā ziņā, gan profesionāli, strādājot komandā un veidojot projektus, kas bagātinās vietējo dzīvi.
Mathilda: Es ceru, ka man izdosies uzlabot savas profesionālās prasmes komandas veidošanā, mūsu darbu popularizēšanā un komunikācijā nodarbībās, ko veidosim.

Ko gribat iemācīt latviešiem?
Rae: Galvenokārt gribu saprast, ko cilvēki gribētu, un tad to realizēt. Es daudz nezinu par to, kā mācīties un mācīt, bet būs forši pašam to apgūt. Un, protams, esmu paņēmis līdzi zināšanas par mūziku (roku un hip hopu), par ekoloģiju un rokdarbiem, tāpēc domāju, ka ļaušu vietējiem paskatīties uz pasauli plašāk.
Mathilda: Šis brīvprātīgā darba projekts mainīs manu dzīvi, un latvieši man iemācīs tik daudz lietu gan par mani pašu, gan viņiem. Un es ceru, ka varēšu parādīt franču valodu un Francijas kultūru.


Rae un Mathilda Pedvāles mākslas parkā.


Rae un Mathilda piedaloties performancē Pedvāles mākslas parkā kopā ar Sabiles mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums