Jaunumi

Pārmaiņas Sabiles aprūpes biedrības “Kalme” sētā

Ar devīzi “Mūsu sētā pārmaiņas” Sabiles aprūpes biedrība “Kalme” piedalījās Talsu novada fonda rīkotajā projektu konkursā un ieguva finansiālu atbalstu sētas labiekārtošanas realizācijai.

Veco ļaužu namiņš ir ieskauts koku, krūmu un ziedu stādījumos, bet, mūsu skatījumā, kas par daudz, tas vairs nerada estētisku vides baudu, jo robežojas ar nelielu bezgaumību.

Ceriņu dzīvžogs, kas norobežoja ielas braucamo daļu no ēkas bija kļuvis bezformīgs, tā saknes neļāva iedzīvoties citiem ilggadīgiem stādījumiem un, pie tam, šie ceriņi nekad mūs neiepriecinās ar ziedu ķekariem, jo regulāri tiek regulēts to augstums. Vēlējāmies šo apstādījuma joslu padarīt mūsdienīgāku, krāšņāku un ar iederīgu akcentu Sabiles pilsētas izskatā.

Veco ceriņu vietā ir iestādīti krūmi, kuri vienlaicīgi ir kā atdalošā josla no ielas braucamās daļas un pavasaros priecēs ar skaistiem ziediem. Jaunie apstādījumi ir ilggadīgi, ziedoši un sakārtoti grupās, pamīšus ar mazajām arhitektoniskajām formām.

Vienlaicīgi ar apstādījumu joslas pārveidi ar Talsu novada pašvaldības Zaļumsaimniecības komisijas atļauju ”apfrizējām” arī veco kļavu, kas atradās šajā zonā.

Savu konsultāciju par iekārtojumu un stādāmā materiāla izvietojumu jaunizveidotajā apstādījumu joslā mums sniedza kokaudzētavas “Robežnieki” īpašniece Orisja Gajevska.

Visus pārveidošanas darbus labā kvalitātē veica SIA „Kalve Kandava”. Mūsu pašu papildus ieguldījums būs tikai pavasarī, jo jaunajā apstādījumu joslā paredzēta vieta 11 rožu stādiem.

Jaunā apstādījumu josla ļoti labi veido ansambli ar iepriekšējā gadā pārveidoto ūdens ņemšanas vietas izveidi, kas arī tapa ar Talsu novada fonda līdzekļu atbalstu.

Žēl, ka visu skaistumu un projekta ieguldījuma efektivitāti varēsim redzēt tikai nākošā gada pavasarī, jo pašreiz to varam tikai iztēloties. Bet vienalga ir prieks par vēl vienu sakārtotu vietu veco ļaužu nama teritorijā un Sabiles pilsētā.

Maija Dubro, Sabiles aprūpes biedrības “Kalme” valdes locekle
Fotogrāfija: Maija Dubro

/Raksts pārpublicēts no www.sabile.lv/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums