Jaunumi

Palīdzības saņēmēji paši kļūst par labdariem

Pavasarī Talsu novada fonds aizsāka jaunu akciju „SPaRS", lai pierādītu, ka mazturīgās ģimenes ne tikai vēlas saņemt pārtikas pakas un ziedojumus, bet gatavas strādāt arī pašas. Nu ģimenes, kas iesaistījās akcijā, jau palīdz citiem.

Aprīlī ģimenes, kas bija grūtā finansiālā situācijā, varēja pieteikties dalībai akcijā „SPaRS", lai saņemtu sēklas, stādus vai augsnes bagātinātājus. Lai gan šķiet, ka sēklu paciņas maksā vien dažus santīmus, lai iegādātos visu dārzam nepieciešamo, summa sanāk liela. Interesi par šādu iespēju izrādīja 32 ģimenes no Talsu novada, kas izvēlējās savās siltumnīcās un dārzos iestādīt salātus, gurķus, redīsus, tomātus, kartupeļus, bietes, burkānus un citus dārzeņus. Tālāk tām pašām bija jārūpējas iesēto un iestādīto, lai jau vasaras nogalē un rudenī būtu ko celt ģimenes galdā. Daži izvēlējās arī augļu kociņus savam dārzam, tāpēc viņiem pirmā raža vēl tikai priekšā. Katrai ģimenei maksimāli pieejamā summa sēklas un stādu materiālam bija 70 lati.

Mārtiņdienas priekšvakarā, kas latviešu gadskārtās nozīmē rudens un zemes darbu beigas, akcijas dalībnieki sanāca kopā, lai paskatītos, kas tad nu katram dārzā izaudzis, un saņemtu paldies par padarīto darbu. Viens no akcijas „SPaRS" noteikumiem paredzēja, ka simbolisku daļu no iegūtās ražas ģimenēs ziedos tālāk tiem, kam tajā brīdī būs tas visvairāk nepieciešams. Tā marinēto biešu burciņas, kartupeļi, burkāni un ķirbji tagad aizceļo pie vairākiem cilvēkiem, kam šobrīd ir grūti finansiālie apstākļi un kuri būs nākamie potenciālie akcijas dalībnieki. „Varbūt šķiet, ka tas ir tāds mazumiņš, bet patiesībā šis atbalsts nav izmērāms. Spēja dalīties un palīdzēt līdzcilvēkam ir ļoti nozīmīga. To nevar nosvērt ne kilogramos, ne nomērīt metros, jo sirds siltumam vēl mērvienība nav izdomāta, un to arī nevajag," tā saka Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha.

32 ģimenes, kas piedalījās akcijā, veido 152 cilvēki - no tiem 93 ir bērni. „Un mēs esam pārliecināti, ka skatoties, kā vecāki darbojās dārzā, jaunā paaudze pārņems vecāku darba tikumu," uzskata I. Rorbaha. To apstiprina arī akcijas dalībniece Iveta no Lībagu pagasta, kas atklāj, ka viņas bagātīgās ražas noslēpums ir tieši ģimene - jo vīra pienākums bija uzrakt dārzu, bet bērniem katru dienu jāizravē pa dobītei. Un tagad ne tikai pašu pagrabs un pieliekamais pilns dažādiem gardumiem, bet ģimene palīdzējusi arī kaimiņiem. Citi akcijas dalībnieki ar savu ražu padalījās arī ar pirmsskolas izglītības iestādēm.

Projektu „SPaRS", zem kura slēpās vārdi - stiprs pamats aktīvi radošai sabiedrībai - Talsu novada fonds īsteno ar fonda „Ziedot.lv" un Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums