Jaunumi

Palīdzības saņēmēji dāvina sirds siltumu arī citiem

„Jūs visi esat titula „Latvijas lepnums" vērti," tā sociālās līdzdarbības projekta „paši VARAM - paši DARĀM" noslēgumā sacīja pasākuma vadītājs Ingus Stauģis. Akcijas dalībnieki visas vasaras garumā ne tikai čakli sējuši, laistījuši, ravējuši, lai piepildītu savas ģimenes pārtikas grozu, bet arī izjutuši dāvināšanas prieku, palīdzot citiem.

Ar sociālās līdzdarbības projektu Talsu novada fonds jau trešo gadu pierāda, ka ģimenes, kas nonākušas finansiālās grūtībās, ne tikai sagaida pārtikas pakas, bet arī pašas ir gatavas visu vasaru cītīgi strādāt, lai ģimene būtu paēdusi. Šogad akcija pulcējusi vislielāko dalībnieku skaitu - pavisam projektā tika saņemts 61 pieteikums. Pieteicās gan cilvēki, kas dzīvo vieni paši, gan ģimenes ar bērniem, tā iesaistot 132 mazos palīgus. 

Kopumā projekta dalībnieki pavasarī zemē iedēstīja 9 paciņas kāļu, 88 paciņas diļļu, 160 paciņas burkānu, 415 kilogramus kartupeļu, 269 tomātu stādus, 20 bumbieres un vēl daudz, daudz citu kultūru. Par to, cik bagātīgu ražu nesis rūpīgais darbs, varēja pārliecināties oktobra sākumā akcijas noslēguma Ābolu ballē, kur dalībnieki ieradās ar simbolisku ziedojumu citām ģimenēm, kas veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ nespēj iekopt pašas savu dārzu. Dažāda izmēra ķirbji un kabači, sulīgi burkāni un āboli, zeltaini dzelteni sīpoli, glīti noformētas konservējumu burciņas - tik dažādus rudens labumus akcijas dalībnieki bija sarūpējuši citām ģimenēm. Pasākuma dalībnieki atzina, ka pie ziedojuma satura piedomājuši jo īpaši, lai saņēmēji tiktu gan pie vitamīniem, gan sajustu viņu ieguldīto darbu. „To, cik daudz prieka un asaru ieguldīts, zina tikai tie, kas strādājuši. Mēs ceram, ka ģimenes, pie kurām nonāk mūsu ziedojums, spēj to novērtēt un nākamajā gadā pašas gribēs darīt ko līdzīgu," sacīja kāda pasākuma dalībniece. Savukārt cita ģimene atzina, ka Talsu novada fonda dāvātās sēklas tai devušas cerību, atbildības sajūtu, spēka apziņu, radošumu un prieku, ka vari palīdzēt citiem.

Ābolu ballē dalībnieki ne tikai izkustināja rokas un kājas zumbas ritmos, bet arī apmeklēja lauku saimniecību „Kurzemnieki", lai uzzinātu, kā pareizi kopt ābeles, un cik dažādus gardumus var pagatavot no āboliem.

Projektu „paši VARAM - paši DARĀM" finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.


Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums