Jaunumi

Noslēgusies akcija "Kartupelis podā"

Šovasar vairāk nekā 40 bērni no visa Talsu novada piedalījās interesantā eksperimentā, kurā vairāku mēnešu garumā varēja sekot līdzi kartupeļa augšanas procesam. Mazie dārznieki deva saviem kartupeļiem vārdus, stādīja, laistīja, loloja un septembrī baudīja sava darba augļus.

Par kartupeli bija ne tikai jārūpējas, bet vismaz reizi mēnesī savā profilā www.kartupelis.lv jāievieto ieraksts vai bilde par Kartupeļa augšanas gaitu un jāatzīmē stāda garums. Lai izprastu un veicinātu veiksmīgu Kartupeļa augšanas procesu, bija iespēja uzdot arī jautājumus speciālistiem.

Bērni savus kartupeļus bija nokristījuši par Mušiņām, Rūdiem, Bernadetām, Čelsijām, kā arī devuši vēl daudzus citus interesantus vārdus. Viņi sekoja līdzi visam procesam - sākot no pirmajiem ziediem līdz cīņai ar kolrābjiem, kas draudēja iznīcināt visu rūpīgo vasaras darbu. Augusta beigās un septembra sākumā tika novākta raža. Maza vai liela - tas nebija svarīgi, jo galvenais, ka pašu audzēta. Tā kartupeļa Bernadeta saimniece informēja, ka podiņā izauguši pavisam 17 kartupelēni - lielākais 16 cm resns un 21 cm garš diametrā, savukārt mazākā kartupeļa diametrs bija 3 cm. Šī ģimene baudīja gardas vakariņas, bet cita nolēma kartupeļu bērniņus pataupīt un nākamgad iestādīt īstā laukā.

Akcijas mērķis bija pierādīt, ka kartupeli var izaudzēt arī mājas apstākļos, tāpēc arī tie, kam nav sava dārza vai lauka, var sarūpēt savai ģimenei maltīti interesantā un izzinošā veidā. Akciju "Kartupelis podā" Talsu novada fonds īstenoja sadarbībā ar pārtikas banku "Paēdušai Latvijai".

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums