Jaunumi

Noskaidrota ātrākā mini koka automašīna

Mini koka automašīnas, ko ar maxi prieku vasaras radošajās darbnīcās darināja mazie dundadznieki, talsinieki un rojnieki, 21.oktobrī satikās noslēguma sacensībās. Un izrādījās, ka ātrākos braucamrīkus prot izgatavot tieši dalībnieki no Dundagas, kas nepārspēti mājās aizveda zelta, sudraba un bronzas automašīnas. 

Koši krāsainas dažāda dizaina automašīnas, ko izdomājuši, zīmējuši, zāģējuši, slīpējuši un krāsojuši paši bērni, 21.oktobrī stājas uz starta līnijas īpašā trasē, kas paredzētas mini koka automašīnām. Sacensības vadīja Visvaldis Vismanis un rūpīgi punktus skaitīja Alvis Cielēns, bet no malas braucienus vēroja bērni, kam šādu automašīnu izgatavošanā un sacensībās ir jau nopietna pieredze. Mazie autobraucēji viens otru atbalstīja, gan priecājoties par automašīnām, kam izdevās sasniegt trases finišu, gan uzmundrinot tos, kam mašīna no trases izkrita. 

Projekts „mini AUTO maxi PRIEKS” sākās ar došanos uz Talsu ralliju, lai vēlētu veiksmīgu startu mūspuses autobraucējiem. Un dods devējam atdodas, jo uz noslēguma sacensībām turēt īkšķus par bērniem ieradās arī autobraucēji Reinis Vilsons, Rūdolfs Grahoļskis un Roberts Loķis. Radošo darbnīcu pasniedzējs Andris Krūzmanis bija arī parūpējies, lai arī puiši tiktu pie savām mini koka automašīnām un varētu izmēģināt spēkus pavisam citādā trasē nekā ikdienā. Tomēr šoreiz ātrāki izrādījās mazie autobraucēji un visveiklākie – dundadznieki Ingars un Rainers Blumbergi un Kārlis Ģērmanis. Turklāt pirmās un otrās vietas ieguvēji ir brāļi, no kuriem ātrākais šoreiz izrādījās jaunākais. Par puišu panākumiem noteikti priecājas arī tēti, kas ar aizrautību palīdzējuši bērniem automašīnu izgatavošanā. 

Pēc ātrāko braucēju noskaidrošanas trasē blakus nostājās šo sacensību uzvarētājs un visas Kurzemes čempions, un šajā braucienā, protams, uzvarēja pieredze.

Projektu īstenoja Talsu novada fonds ar Ziedot.lv brīvā laika programmas „Štābiņš” atbalstu, un tajā piedalījās 45 bērni no Dundagas, Talsu un Rojas novadiem. Radošās darbnīcas notika galdniecības darbnīcā „Zeļļi” Anužos.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums