Jaunumi

No palīdzības ņēmējiem līdz sirsnīgiem devējiem

Ar Ražas svētkiem “Kino pagrabiņā” noslēdzies projekts “paši VARAM – paši DARĀM”. Pavasarī saņemtās sēklas un stādi pēc rūpīga darba vasarā ir piepildījuši ne tikai 71 Talsu, Dundagas un Mērsraga novada ģimeņu pagrabus, bet simbolisks dāvinājums aizceļojis arī pie tiem cilvēkiem, kuriem šobrīd tas ļoti nepieciešams.

Noslēguma pasākumam dots nosaukums “Kino pagrabiņš”, jo tajā pirmizrādi piedzīvoja filma, kurā iemūžināts akcijas dalībnieku rūpīgais darbs vasarā. Tā video iemūžināts, kā kāda ģimene pati izgatavo siltumnīcu no dēlīšiem, kas iepriekš izmantoti citviet; kā mamma pienākumu apziņu pret dārza kopšanu iemāca arī savām meitām, un kā Sabiles veco ļaužu aprūpes nama virtuve uz brīdi pārtapa par īstu gurķu pārstrādes ražotni, kur ikviens iemītnieks pielika roku, lai ar bagātīgo ražu piepildītu pagrabu un vēl pacienātu citus.

“Kino pagrabiņā” akcijas dalībnieki ne tikai uzzināja, kā šovasar klājies citiem, bet dižojās arī ar savu veikumu. Kādam izdevusies ļoti laba tomātu raža, citam bagātīgi auguši ķirbi un bietes. Bija arī ģimenes, kas atzina, ka daļu ražas šogad diemžēl apēdušas pelītes, taču tās lepojas ar krāšņajiem ziediem, kas uzplaukuši dobēs. “Ar zaļajiem pirkstiņiem un labo gribu var visu,” tā atzina akcijas dalībnieki. Īpaši priecīgas bija ģimenes, kuras iepriekšējos gados dāvinājumā saņēmušas augļu kokus, jo šogad tajos nogatavojušies pirmie augļi. Pasākuma laikā izskanēja daudz pateicības vārdu par iespēju piedalīties akcijā, taču Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha sacīja, ka patiesībā īstie paldies vārdi pienākas visiem tiem, kas šovasar čakli strādājuši dārzā. “Pavasarī, kad nododam sēklas un stādus jums, mums ir sajūta, ka kļūstam par daļu no jūsu ģimenes. Un nav lielāka gandarījuma kā redzēt, ka tas, ko darām, ir patiešām jums vajadzīgs,” atzina I.Rorbaha.

Projekts “paši VARAM – paši DARĀM” tiek īstenots sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, kas jau no 2013.gadu atbalsta centienus kļūt par saimniekiem savas saimes galdam tiem ļaudīm, kas iepriekš saņēma atbalstu no sabiedrības. Talsu novada fonds līdzdarbības atbalsta programmu organizēja jau ceturto gadu.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums