Jaunumi

Nav nekā skaistāka dzīvē, kā darīt labu

Šī gada Talsu novada Labdarības skolas īpašajam viesim un iedvesmas avotam - „RH3 fonda" valdes priekšsēdētājam Raivim Hščanovičam - labdarība ir nevis darbs, bet dzīves veids. Trešdien, viesojoties Talsu 2.vidusskolā, skolēni viņa teiktajam nevarēja nepiekrist, jo jau visas dienas garumā paši bija mēģinājuši atvērt savas sirdis labiem darbiem.

Pirmais rīts sākās ar īpašu un Labdarības skolā vēl nebijušu angļu valodas burtošanas/pareizrakstības konkursu starp klasēm, kura idejas autores ir Talsu 2.vidusskolas šī mācību priekšmeta skolotājas. Ja 5.klašu skolēni pareizi izburtoja dzīvnieku nosaukumus, sākot no „jellyfish" (medūza) līdz „wallaby" (mazais ķengurs), tad balvās viņi nopelnīja kaķu un suņu barību. Papildus bonusus varēja iegūt arī līdzjutēji, kuri savu prasmi rādīja zīmējot, un labāko darbu autori tika pie kārumiem dzīvnieku patversmes „Ausma" iemītniekiem. Tos konkursa dalībnieki patversmē nogādāja ceturtdienas rītā, pie reizes palīdzot darbiniecēm ikdienas darbos un samīļojot dzīvniekus, kuriem dzīves apstākļi nav tik labi kā mājas mīluļiem.

Tikmēr vecākie Labdarības skolas audzēkņi bija palīgi Talsu novada muzeja darbiniekiem. Meitenes gludināja, tīrīja un pārrakstīja senus dokumentus datorā, bet puiši bija neatsverami palīgi muzeja rekvizītu salabošanā. Savukārt citas klases iepazina sociālo un brīvprātīgo darbu, paviesojās pie Ģimeņu un bērnu attīstības centra „Brīnumiņš" īpašajiem bērniem, iepazina savu vecāku darbu un dāvanu gatavošanu Laucienes pansionātam.

Pirmā diena noslēdzās ar īpašiem viesiem - „RH3 fonda" idejas autoru Raivi Hščanoviču un viņa draugu Andri Buli. Septiņu gadu vecumā Raivim bija sapnis - kļūt par veiksmīgu futbolistu - taču nierēs viņam atklāja vēzi. Tomēr ārstēšana bija veiksmīga un puisis savu sapni piepildīja - viņš Amerikā spēlēja futbolu stadionā ar 20 000 skatītāju. Vienu sapni piepildījis, Raivis ķērās pie nākamā, un tagad viņš atgriezies Latvijā, lai palīdzētu bērniem, kas slimo ar vēzi. „Jūs šeit skolā cīnaties par atzīmēm, bet šie bērni - par dzīvību. Un mēs varam būt tas karaspēks, kas viņiem palīdz," tā sacīja Andris Bulis. Raivis viņam pievienojās, sakot, ka nav nekā skaistāka dzīvē, kā darīt labu. Tāpēc kopā ar draugiem viņš nodibinājis fondu „RH3", un tagad uzrunā slavenus sportistus, kuri fondam ziedo kādas savas sporta lietas, ko ziedotāji var iegūt īpašā izsolē. „Kas hokejistam Oskaram Bārtulim ir viens krekls? Kas tenisistam Ernestam Gulbim ir viena rakete, ja vienas spēles laikā viņš salauž piecas? Bet mums tas ir daudz. Par iegūtajiem līdzekļiem mēs bērniem, kuri ārstējas onkoloģiskajā nodaļā, dāvināsim veselīgo našķu groziņus, lai viņi ātrāk tiek mājās," vienu no savām idejām atklāja Raivis Hščanovičs. To viņam patiešām daudz, tāpēc abi viesi bērniem mācīja - vajag sapņot lielus sapņus!

Savus labos darbus skolēni turpināja jau nākamajā dienā. Tā 7.a klase grieza, šuva un līmēja, lai Talsu 2.vidusskolas bērnu attīstības centra „Pūcīte" lelles tiktu pie jauniem tērpiem un drēbju skapjiem. Bet vecāko klašu meitenes darbojās virtuvē, kur tapa vairāku veidu un garšu keksiņi, ko vēlāk Talsu centrā varēja saņemt nejaušie garāmgājēji. Virtuvē iepriekšējo vakaru bija pavadījuši arī 8.a klase, lai sagatavotu gardumus, ar ko pacienāt Laucienes pansionāta iemītniekus. Viņiem izdevās iepriecināt ne tikai garšas kārpiņas, bet arī sasildīt sirdis ar īpaši šūtiem spilveniem, dziesmām, dzejoļiem un pašu filcētiem tējas krūžu paliktnīšiem.

Labdarības skola un projektu nedēļa noslēdzās piektdien, kad dalībnieki saņēma īpašu paldies un dalījās viens ar otru sajūtās, kādas sevī atklājuši, darot labus darbus. Talsu 2.vidusskola ir trešā mācību iestāde Talsu novadā, kas iesaistījusies Labdarības skolas kustībā.Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums