Jaunumi

Mājup devies pirmais Talsu novada fonda brīvprātīgais

Janvāra beigās dzimtajā Francijā atgriezies Mathieu Chazel, kurš bija pirmais Talsu novada fonda brīvprātīgais no ārzemēm. Latvijā viņam iepatikās tik ļoti, ka mājās viņš atgriezās mēnesi vēlāk nekā plānots.

Mathieu Chazel, ko Talsi iepazina kā Matīsu, Latvijā ieradās pagājušā gada martā un programmas "Erasmus+" finansētajā projektā "Labdarība vieno Eiropu" darbojās līdz pat decembra beigām. Kopā ar Tahsin Ozer no Turcijas abi nodibināja Jauniešu ideju laboratoriju - pirmajam ideju piknikam Talsu pilskalnā sekoja Labdarības fotostūrītis Talsu rallijā un franču kino vakari pie Talsu novada muzeja un Baložu pastā. 300 eiro, ko savos labdarības pasākumos izdevās savākt, Jauniešu ideju laboratorijas komanda sadalīja starp 3 projektiem. Mathieu atzina, ka Latvijā guvis neaizmirstamu pieredzi, un viņš priecājas, ka piekritis brīvprātīgā darba izaicinājumam, lai gan vārdi "labdarība" un "darbs ar jauniešiem" viņam pirms tam bija ļoti sveši.

Pirmo reizi Mathieu bija arī iespēja izmēģināt, kā ir mācīt savu dzimto valodu ārzemniekiem. No aprīļa līdz pat janvārim ikvienam interesentam bija iespēja bez maksas apgūt skanīgo un sarežģīto valodu, un Mathieu pirmie studenti tik ļoti iemīlēja puiša pacietību, inteliģenci un spēju interesanti veidot nodarbības, ka savu pasniedzēju ceļā uz Franciju viņi pavadīja pie Talsu pilsētas robežas ar plakātiem "Gaidām tevi atpakaļ".

Drīzumā dalību projektā noslēgs arī brīvprātīgā darba veicējs no Turcijas, bet visu 2017.gadu Jauniešu ideju laboratoriju turpinās vadīt brīvprātīgie no Maķedonijas un Slovākijas.

/Foto - K.Poriņš un T.Ozer/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums