Jaunumi

Lūgšanu brokastu dāvinājumu audžuģimenēm - ekskursiju uz Ventspili

Kamēr sestdienas rītā daudzi talsinieki vēl tikai modās jaunai dienai, lieli un mazi audžuģimeņu bērni kopā ar mammām un tētiem jau sēdēja autobusā. Vēl kopīga bilde pirms ekskursijas, un audžuģimenes no Talsiem, Strazdes, Valdemārpils un Abavciema bija gatavas piedzīvojumam. 

"Ekskursija uz kaimiņnovadu ir otro Lūgšanu brokastu dalībnieku dāvana audžuģimenēm, lai pateiktu paldies par labo un nesavtīgo darbu, ko viņi veic ikdienā," saka Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha. Ja pagājušajā gadā talsinieki palīdzēja vientuļajiem sirmgalvjiem, kuri ikdienu pavada bez mīļo cilvēku atbalsta, tad šogad mērķis bija iepriecināt tos, kuri uzņēmušies atbildību par bērniem, kas palikuši bez aprūpes. Tā nu vairākas Talsu novada audžuģimenes devās uz Ventspili, lai apskatītu Livonijas ordeņa pili, uzzinātu, ka kādreiz tur vispār nebija durvju, lai ienaidnieki netiktu klāt; uzminētu, kurš no krēsliem pilī ir oriģināls, bet kurš veidots kā atdarinājums, un ar lukturīšiem pagrabā meklētu leģendārā melnā sivēna izmētāto naudu. Pašu sivēnu, kurš atšķirībā no parastajiem sivēniem kādreiz pilī baudīja lielas privilēģijas, šoreiz ģimenēm gan neizdevās sastapt, jo viņš ziņu par savu klātbūtni dodot vien naktī. Bet uzdevumu gan mazajiem viņš bija atstājis, ko viesi arī apzinīgi izpildīja - grieza, locīja un līmēja pastkarti melnajam sivēnam. Pāris soļus tālāk no pils audžuģimenes nokļuva naktī zem zvaigžņotām debesīm. Baltijā modernākajā un Latvijā lielākajā digitālajā planetārijā viņi varēja ieraudzīt, cik iespaidīgi tajā mirklī izskatītos debesis, ja būtu tumšs. Parādot, kā izskatās piena ceļš, kur atrodas katra no planētām un kurā diennakts laikā tās varam labāk ieraudzīt debesīs, planetārija speciālisti ļāva iegrimt animācijas filmiņā par zemūdens pasauli un mēness ietekmi tajā. Bet pēc tam audžuģimenes varēja baudīt ūdens pasauli ne tikai filmiņā, bet arī dzīvē, jo skaistu punktu uz "i" ekskursijai pielika ūdens atrakciju parks. Pēc lēcieniem un šļūcieniem, siltiem un aukstiem ūdeņiem, viļņiem un burbuļiem ekskursijas dalībnieki priecīgi noguruši bija gatavi mājupceļam. Kopumā otro Lūgšanu brokastu dalībnieki saziedoja 800 latu. Daļa no tā sedza pašu brokastu rīkošanas izdevumus, daļa apmaksāja ekskursiju uz Ventspili, taču visa nauda joprojām nav iztērēta. Un tas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē audžuģimenes varētu sagaidīt vēl kāds pārsteigums.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums