Jaunumi

Ko es varu darīt, lai sargātu dzīvību?

Sestās Lūgšanu brokastis Talsu novadā 22.oktobrī parūpējās par pilnu emociju gammu – no ilgām pēc dzīvības pilnvērtīguma līdz pateicībai par laimīgu un saticīgu laulību, no skaistuma par sievietes kļūšanu par mammu līdz satraucošai abortu statistikai.

Lūgšanu brokastīs reizi gadā satiekas reliģiskie un sabiedrības pārstāvji, lai sajustu mieru, pārdomātu savu esamību, sadzirdētu viens otru un vienotos kopējā lūgšanā. Kā savā uzrunā norādīja Uguņciema baptistu draudzes mācītājs Kaspars Maķevics, viņš vēlētos, lai Talsi būtu atpazīstami ne tikai kā deviņu pakalnu pilsēta, bet arī kā vieta, kur ar katru dienu cilvēki cits citu mīlētu arvien vairāk un vairāk.

Šogad Lūgšanu brokastis pavadīja vārdi “Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība”. Kustības “Par dzīvību!” pārstāvis, priesteris Ilmārs Tolstovs atgādināja, ka dzīvība sākas jau no ieņemšanas brīža, tāpēc aborts ir nevainīga cilvēka slepkavība. To papildināja arī pasākuma goda viesis – Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš norādīja, ka pēc teroraktiem vai dabas katastrofām mēs pārdzīvojam par bojā gājušajiem, bet nerunājam par bērniem, kas nepiedzimst aborta dēļ. “Latvijā ik gadu tiek veikti vairāk nekā 8000 abortu. Tas ir gandrīz tikpat, cik iedzīvotāju Talsos,” viņš sacīja. “Karadarbība paņem mazāk upuru nekā klusā karadarbība – aborti.” Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus uzskata, ka kopējas sarunas “padara mūs labākus, un tādejādi arī visu novadu. Lūgšanu brokastu tēma ir smaga - ja pie durvīm klauvē bērns, bet durvis nevis atver, bet nogalina... Bet šajā rītā esam atvēruši sirdis, lai nonāktu uz pareizā ceļa un koptu dzīvību. Lai mums izdodas!”

Kafijas pauzes starp vairākiem priekšnesumiem Lūgšanu brokastu dalībnieki aizvadīja kopīgās sarunās par dzīvības vērtību un uzklausīja ne tikai smagus, bet arī ļoti iedvesmojošus stāstus. Tā dūla Jana Biezā atgādināja, ka piedzimstot bērnam, piedzimst ne tikai mazulis, bet arī mamma. “Dūlas darbs ir bezgalīga mīlestība, ieņemšana un kopā būšana,” viņa sacīja. Savukārt Gunta Midrijane, kas šogad ar vīru nosvinēja dimanta kāzas, dalījās ar savas laimīgās laulības pieredzi. “Man ir laimējies apprecēties ar ļoti labu cilvēku. Viņš visu mūžu ir kā mana enciklopēdija,” tā brokastu dalībniekus aizkustināja G.Midrijane.

Lūgšanu brokastis ir pasākums, kurā ikviens dalībnieks piedalās ar 15 EUR lielu dalības maksu, kas tālāk tiek novirzīta kādam labdarības mērķim. Tā šogad dalībniekiem izdevās saziedot 1945 EUR, kas ļaus decembra sākumā organizēt kopīgu Jauno ģimeņu rītu, kurā piedalīsies 78 Talsu novada ģimenes, kas šogad sagaidījušas savus pirmdzimtos. Reizē ar ielūgumu katra ģimene saņems arī īpašas, labu domu apvītas Talsu rokdarbnieču gatavotas dzijas lellītes. 

Lūgšanu brokastis organizē Talsu novada pašvaldība sadarbībā ar Talsu novada fondu. Pasākuma noslēgumā fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha aicināja arī ikdienā citam citu sadzirdēt, būt balstam, atbalstam un reizēm arī otra ticībai un cerībai.

/Foto - Marta Rake-Lasmane
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums