Jaunumi

Kaimiņiem ir plosts — pavisam burtiskā nozīmē

9. novembrī Pastendē, pērn izveidotajā Kaimiņu pludmalē, kārtējo reizi bija iemesls pulcēties tuvējo māju iemītniekiem, šoreiz — lai iemēģinātu plostu, ko iegādāties ļāva dalība Talsu novada fonda projektu konkursā «Savu vidi veidojam paši».

Šā konkursa mērķis ir atbalstīt to iedzīvotāju idejas, kas paši saviem spēkiem ir gatavi uzlabot savu apkārtējo vidi, nevis gaidīt, kad to izdarīs kāds cits no malas, un Pastendes «Kaimiņu būšana» patiesi atbilst šim aprakstam. Šie 11 māju iemītnieki no aizaugušas dīķmalas spējuši izveidot sakoptu pludmali, kas šovasar pulcēja daudzus ūdens prieku mīļotājus.

Peldēšanās ir viena lieta, pieejama ikvienam, bet kaimiņu vidū aizsākusies draudzība šogad ļāvusi pašiem vairākkārt tikties Kaimiņu pludmalē vēl citās interesantās norisēs, tostarp atraktīvi uzņemot konkursa «Talsu bruncī ieaustie» komisiju un baudot pop-up jeb vienas dienas restorāna piedāvājumu. Restorāns savām rokām sakopta dīķa malā — lidojums ir augsts!

Vēlēšanās apgādāt pludmali ar plostu, protams, izklausās visnotaļ romantiski, tomēr iemesls, rakstot projektu «Kaimiņu pludmales labiekārtošana Pastendē», vienlaikus bijis gana pragmatisks un ietvēris vēlmi nodrošināties ar kādu instrumentu, kas palīdzētu pasargāt dīķi no aizaugšanas. Līdz šim tas darīts, gan raujot ūdenszāles ar rokām, gan lielam ūdenszāļu laukumam apvelkot trosi un mēģinot savdabīgo lomu izvilkt ar automašīnas palīdzību. Plosts ļaus gādāt par to, lai izrautās ūdenszāles nepaliek peldam ūdenī, bet uz šīs platformas tiek aizvizinātas krastā. Tas ir svarīgi, jo kaimiņu kopa cer nākotnē tikt pie katamarāna, kura mehānisms nespētu darboties pārmēru aizaugušā dīķī. Protams, plostu varēs izmantot arī atpūtnieki, kuri labprāt Kaimiņu pludmalē peldas, un makšķernieki, kuri ir iecienījuši Rumbu dīķi. «Šovasar šī vieta bijusi tik iecienīta! Skatos pa logu, kad varu šurp atnākt ar suni, bet te vienmēr ir aizņemts, cilvēki priecājas, bērni spiedz, un tas man ļoti patīk. Šī vieta ir atdzīvojusies!» plosta atklāšanā atzina kaimiņu galvenā kopā saturētāja Ilze Pumpure.

Jau pagājušajā gadā «Kaimiņu būšana» saņēma Talsu novada fonda atbalstu, kas ļāva pludmalē ieviest laipu uz pontoniem. Starp citu, gan laipu radīja vietējais galdnieks, gan plosts tapa Ģibuļu pagasta Spārē ar meistara Rolanda Papēža gādību. Pašu kaimiņu spēkiem te radīti soliņi, smilšu kaste un improvizēta laivu piestātne, nodēvēta par Kaimiņu ostu. Protams, nu jau peldēšanās un plosta izmantošanas sezona ir pagājusi, toties jau nākamgad pavasarī apkārtējo māju iemītnieki cer sarīkot sezonas atklāšanas sporta svētkus.

/Raksts pārpublicēts no www.talsuvestis.lv/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums