Jaunumi

Kā iekustināt ūdeņus jeb kā ar Talsu novada fonda darbiem sasniegt vairāk

Decembrī Talsu novada fonds piedalījās divās starptautiskās apmācībās, lai iegūtu jaunus sadarbības partnerus nākotnes projektiem un iemācītos paveikto darbu rezultātus pasniegt tā, lai tie sasniegtu pareizos cilvēkus.

Apmācības „Cross over” ir daļa no starptautiska projekta, kurā dalībnieki apgūst stratēģiskās partnerības projektu veidošanu. Organizācijas, kas vēlas šos projektus īstenot, uzstāda sev patiešām augstu latiņu, jo tie prasa ne tikai nopietnu kvalitāti, bet arī pavisam citādu pieeju nekā vietējos un nacionāla līmeņa projektos. Nebūt nav viegli, bet, esot šādās starptautiskās apmācībās, pārņem atvieglojums un kopības sajūta, jo zini, ka ir arī citas organizācijas, kas lauza galvu tādos pašos jautājumos kā tu. 

Stratēģiskās partnerības projekti ir iniciatīvas, kurās sastopas vairāku valstu dažādu sektoru dalībnieki – nevalstiskās organizācijas, izglītības iestādes, uzņēmumi, valsts un pašvaldības iestādes un cita profila organizācijas. To mērķis ir radīt jaunatnes jomai nozīmīgu rezultātu, piemēram, inovatīvu jaunatnes darba metodoloģiju, pētījumus, IT rīkus vai citus intelektuālos rezultātus. „Cross over” apmācību pirmais posms notika Latvijā, lai dalībnieki iegūtu izpratni par šāda veida projektiem, un radītu paši savas idejas. Piecas labākās devās uz Horvātiju, lai atrastu starptautiskus partnerus saviem projektiem. Talsu novada fonds uz Zagrebu no 2. līdz 5.decembrim devās ar ideju izveidot inovatīvas neformālās izglītības metodes, kas ļautu par labdarību mācīt skolā. Apmācībās piedalījās dalībnieki no sešām valstīm, bet diemžēl to vidū nebija organizācijas, kas būtu ieinteresētas kopienu filantropijas jomā. Taču apmācības parādīja īsto virzienu, kādā domāt un darboties tālāk. 

Tomēr Talsu novada fonds bez partneriem nepalika, jo īsto organizāciju izdevās sastapt otrās starptautiskās apmācībās „Promote Yourself”, kas notika Slovēnijā no 8. līdz 12.decembrim. To galvenais mērķis gan nebija kontaktu dibināšana, bet iemācīt dalībniekiem, kā domāt plašāk, radošāk un kā savus labos darbus ļaut sadzirdēt tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams. Un kā ar saviem darbiem sakustināt ūdeņus jeb radīt tādus projektus, kas pēc to beigām nav vienkārši noliekami plauktā, bet patiešām reāli turpina darboties un rada pozitīvas izmaiņas. Piecu dienu laikā mēģinot domāt ārpus rāmjiem, detalizēti plānojot publicitātes aktivitātes, Talsu novada fonds iepazina IT tehnoloģiju uzņēmumu no Vācijas un saprata, ka tieši viņi ir īstais partneris stratēģiskās partnerības projektam. Šobrīd abas organizācijas strādā pie projekta pieteikuma sagatavošanas, un pavasarī būs zināms, vai projekts, kurā Vācijas organizācijas inovatīvo skatījumu uz izglītības jomu un pieredzi jaunu tehnoloģiju radīšanā plānots apvienot ar Talsu novada fonda ilggadējo pieredzi kopienu filantropijā un redzējumu, kā to iespējams uzlabot, patiešām iegūs finansējumu un tiks īstenots. 

Talsu novada fonds abas apmācības – „Cross Over” un „Promote Yourself”, kas notika Eiropas Savienības programmas „Erasmus+” ietvaros, uzskata par veiksmīgu ieguldījumu savas kompetences uzlabošanā, un ir pārliecināts, ka jaunās zināšanas noderēs arī citu projektu īstenošanā.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums