Jaunumi

Jauns mācību gads pārsteidz ar jaunu instrumentu

Jau vienpadsmito gadu septembra sākumā uz skolu dodas ne tikai skolēni un pedagogi, bet arī Talsu novada fonds - ne lai uzsāktu mācības, bet atbalstītu jaunos talantus. Pateicoties ziedotājiem šogad izdevās ne tikai pasniegt stipendijas, bet pārsteigt arī talantīgu flautisti ar jaunu instrumentu.

Pirmie stipendijas šogad saņēma jaunie sportisti, kas devās uz basketbola nometni Rojā, lai sagatavotos Jaunatnes līgas jaunajai sezonai. Treneri un audzēkņi atzīst, ka nometne ļauj aizvadīt daudz intensīvākus treniņus nekā ikdienā, un pirmo gadu nometnes dalībniekus tik ļoti lutinājusi saule, ka treniņus varēja aizvadīt arī pie jūras. Arī dienā, kad Talsu novada fonds viesojās pie stipendiātiem, jaunieši pludmales smiltīs un ūdenī attīstīja prasmes, izturību un ātrumu, izpildot dažādus vingrinājumus un pat improvizētas sumo cīņas. Rolands Pūliņš, kurš ir viens no stipendijas ieguvējiem un ir rezultatīvākais spēlētājs Rietumu zonā savā vecuma grupā, ir pārliecināts, ka šogad Talsu komanda Jaunatnes līgā uzrādīs ļoti labus rezultātus. Viņš atzīst, ka katru gadu nometnē iespējams piestrādāt pie aizsardzības un izturības, lai spēli laukumā varētu izturēt līdz galam. Stipendijas šogad saņēma arī Dāvis un Marks Māli, Henrijs Bajārs, Miķelis Ozols, Niklāvs Lībergs, Annrijs Ziediņš, Kristaps Blumbergs, Mārtiņš Cinis un Reinis Vitte. Stipendiju jaunajiem talantiem sportā jau no 2010.gada finansē a/s „SEB banka".

Savukārt ar a/s „Swedbank" atbalstu stipendiju sava talanta izkopšanai Talsu mūzikas skolā saņēma Rūta Zaure un Talsu mākslas skolas audzēkne Elvīra Gaile. Savukārt Valdemārpils mūzikas un mākslas skolā stipendiju saņēma desmitgadīgā Samanta Purgaile, ko pedagogi raksturo kā ļoti apdāvinātu, ar lielām darba spējām, un talantu ne tikai mākslā un mūzikā, bet arī aktiermeistarībā. Apzinīga, atsaucīga un sekmīga mācībās ir arī otra stipendiāte no Valdemārpils - Annija Augstkalne - kura mūzikas skolā mācās jau piekto gadu un piedalās dažādos reģionālajos un valsts konkursos. Atbalstu mācībām Sabiles mūzikas un mākslas skolā šogad saņēma Renārs Fridrihsons, kurš ir centīgs un apzinīgs un pavasarī mācību gadu mākslas nodaļā pabeidzis ar labām un teicamām sekmēm. Šo skolu absolvējis arī Renāra brālis, kura mākslas darbs rotā skolas sienu.

Vislielāko pārsteigumu šogad saņēma Sabiles mūzikas un mākslas skolas audzēkne Diāna Sorkina. Pēc tam, kad meitene ar savu izpildīto skaņdarbu 1.septembrī bija iepriecinājusi savus skolas biedrus, direktore un Talsu novada fonds iepriecināja pašu Diānu, pasniedzot viņai jaunu instrumentu, ko ziedojis fonda mecenāts. Līdz šim Diāna mācījās, izmantojot skolas instrumentu, bet pašai sava flauta ļaus attīstīt talantu pavisam citā kvalitātē.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums