Jaunumi

Jaunieši dod iespēju izveidot velonovietnes un fotoreceptes

Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgie Rae un Mathilda no Francijas ne tikai vāc līdzekļus jauniem projektiem, bet atbalsta arī citu jauniešu iniciatīvas. Tā Jauniešu ideju laboratorijas projektu konkurss „Jaunieši dod iespēju jauniešiem” noslēdzies ar diviem uzvarētājiem. 

Jauniešu iniciatīvu centrs „FIVE” īstenos projektu „Velo ēra turpinās!”. Centrs atrodas Stendē priežu jaunaudzes ielokā ar nelielu zaļo zonu un asfaltētu laukumu, kur vasarās tiek izvietots galds ar dažādām pašu gatavotām āra spēlēm. Tur labprāt uzturas dažāda vecuma bērni un jaunieši, un daudzi ierodas ar velosipēdiem, taču nav novietnes, kur tos glīti novietot. Tāpēc ar šo projektu Stendes jaunieši plāno savu vidi sakārtot. „Bieži vien, tiecoties pēc kaut kā neparasta, nebijuša un spoža, nepamanām, ka velosipēds nomests zālājā vai puķu dobē, kas nu jau pēc tādas vairs nemaz neizskatās, pa zemi mētājas papīri un saulespuķu sēklu čaumaliņas. Kādreiz svarīgāk ir vienkāršas un praktiskas lietas, jo sakārtota, sakopta vide disciplinē cilvēkus, rada vēlmi būt labākiem un kārtīgākiem,” saka Stendes jaunieši. „Šādi darot vienkāršas, bet tik vajadzīgas lietas, mēs, jaunieši, parādām savu attieksmi pret savu pilsētu, novadu, valsti.”

Krista un Karolīna Maķevicas aug vegānu ģimenē, un vegānisms arī viņas abas ir ļoti aizrāvis – tā ir viņu pārliecība un dzīvesveids, un viņām ir svarīga attieksme pret dzīvniekiem. Ar projektu „Slīpā jumta receptes” meitenes grib citiem jauniešiem pastāstīt, ko tas nozīmē, un kā vegānisms padara pasauli labāku. „Daudzi to nesaprot, tāpēc gribam runāt par veselīgu dzīvesveidu, un ar savām foto receptēm parādīt tik daudzus piemērus, kā garšīgi un veselīgi pagatavot ēdienu,” saka Krista un Karolīna. Ēdienus gatavos viņas pašas, un visas digitālās foto receptes citiem interesentiem pēc tam būs lejuplādējamas bez maksas.

Jauniešu ideju laboratorija ir daļa no Eiropas Solidaritātes korpusa projektiem „Labdarības tilts” un „Māksla uzzied Talsos”, kas tiek īstenoti ar programmas Erasmus+ finansiālo atbalstu.

Foto no Instagram.com/gatvinu_slipais_jumts/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums