Jaunumi

Ieskaties Talsu novada fonda pasaulē

6. janvāra pievakarē Talsu novada fonds uzņēma viesus īpašā pasākumā «Draugs atved draugu», lai ļautu viņiem ieskatīties fonda pasaulē un, iespējams, jau pavisam tuvā nākotnē idejas īstenotu kopā. Šāda ideja fonda dalībniekiem radās pērn Vasaras akadēmijas laikā, un pēc dažiem mēnešiem tā jau veiksmīgi īstenojusies.

"Radi SAVU pasauli! Šī pasaule cilvēkam ir par lielu. Radi SAVU MAZO! Lielā sastāv no mazajām. Kur ir tava mazā? Veido to no zemeņu stādiem. Vai no tērauda dzirkstelēm. Veido no dzejoļu rindām un no keramikas māliem. Tai nav jābūt lielai, bet tai jābūt bagātai! Un tai nav jābūt skatlogā izstādītai, bet ja tevi atrod ciemiņš, lai tu vari to pacienāt. Lai paliek krāsaina dzirkstele no tavām glazūrām viņā," tā pirmos akcijas "Draugs atved draugu" viesus uzrunāja un ielūkoties Talsu novada fonda pasaulē aicināja pasākuma vadītāja Baiba Freināte.

Akcijas "Draugs atved draugu" ideja ir pavisam vienkārša un līdzīga "100 draugu" akcijai, ar kuru Talsu novada fonds aizsāka savas aktivitātes. Fonda Draugs ar pirmo numuru allaž paliks Latvijas bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, bet tagad savā pulkā fonds gaida jaunus dalībniekus. Neformālā gaisotnē pasākuma viesi iepazina fonda paspārnē īstenotos projektus, paveiktos darbus, nākotnes ieceres un uzzināja dažādas iespējas, kādās arī jaunie dalībnieki varētu sniegt palīdzīgu roku - ikvienam šeit ir iespēja līdzdarboties pasākumos, atbalstīt labdarības projektus, apciemot vientuļos seniorus, mudināt līdzcilvēkus sakopt savu apkārtējo vidi, rosināt līdzcilvēkus līdzdarboties sava materiālā stāvokļa uzlabošanā, palīdzēt apzināt tos, kuriem palīdzība vajadzīga un mudināt jauniešus kļūt par fonda brīvprātīgajiem. Talsu novada fonds ir arī vieta, kur par realitāti var kļūt kāda cita sapņi. Tā spilgts piemērs ir Dace Kalmane, kura ir projekta "Kāķīšu dzirnaviņas" idejas autore un Strazdes bērnu nama bērniem atradusi lieliskus draugus.

Katrs no jaunajiem potenciālajiem draugiem mājās devās ar simbolisku podiņu, kas jākopj un jāuzmana, lai redzētu, cik daudz brīnišķīga var tapt, ja par idejām rūpējas. Akciju "Draugs atved draugu" plānots izveidot par stabilu Talsu novada fonda tradīciju, un tiks rīkota vairākas reizes gadā.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums