Jaunumi

Iedzīvotāju forums ir ikviena “Līdzdalība. Līdzdarbība. Līdzatbildība”

Dienu pirms Talsu dzimšanas dienas pilsētā notiks jau piektais Iedzīvotāju forums, kurā dalībnieki diskutēs, radīs jaunas idejas labākai novada nākotnei un pats galvenais – aizdomāsies par to, kas ir katra paša spēkos, lai apkārtējo vidi un dzīves kvalitāti veidotu labāku.

Tieši tāpēc Iedzīvotāju forumam dots nosaukums “Līdzdalība. Līdzdarbība. Līdzatbildība”, jo ne vienmēr jāgaida pašvaldības ieguldījums lietu sakārtošanā, bet iniciatīva un kaut nelielu ideju īstenošana ir pašu novadnieku spēkos. Iedzīvotāju forums, kas 14.aprīlī plkst.10.00 notiks Talsu 2.vidusskolā, būs turpinājums Apkaimes ideju darbnīcām, kas marta beigās vienlaicīgi notika 6 Talsu novada pagastos. Tajās iedzīvotāji iejutās filmu režisoru ādā, novērtēja jau padarīto savā pagastā un novadā, radīja jaunas idejas un aizsapņojās jau par tālāku nākotni pēc 20 gadiem. Apkaimes ideju darbnīcu dalībnieku vidū bija dažādu profesiju un dažāda vecuma cilvēki, kas par spīti vienai no retajām saulainajā pavasara dienām nepalika vienaldzīgi un atsaucās aicinājumam kopīgiem spēkiem radīt idejas labākai nākotnei. Kāda kundze Valdgales pagastā pat smejoties sacīja, ka no rīta lūgusi mācītājam beigt dievkalpojumu laicīgāk, lai varētu paspēt uz Apkaimes ideju darbnīcu. 

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, Apkaimes ideju darbnīcas notika nevis katrā pagastā un pilsētā atsevišķi, bet vairāku apkaimju ļaudis devās ciemos uz saviem kaimiņpagastiem, lai veidotu sadarbību, paskatītos uz savu dzīves vietu ar citām acīm un dižotos, cenšoties saskatīt īpašo savos pagastos un pilsētās. Savukārt aprīlī Iedzīvotāju forumā tā dalībnieki meklēs īpašo deviņos pakalnos, ielās, pakāpienos un uzņēmīgo darbadevēju pieredzes stāstos. Uz Talsiem atceļos arī īpašie mākslas darbi, kas radīti katrā no Apkaimes ideju darbnīcām.

Forums notiek reizi četros gados, un šoreiz tā uzdevums būs veidot Talsu pilsētas attīstību un dzīvināšanas programmu, jo stiprs novada centrs ir labs pamats apkārtējo apkaimju attīstībai. Tajā piedalīsies interesenti no visa novada, un dalībnieki tiks sadalīti piecās grupās, kurās tiks aptvertas tādas tēmas kā satiksme, mājas, inženiertīkli, izglītība, brīvais laiks, darbs, pašizpausmes iespējas, īpašās uzņēmējdarbības formas, dabas vērtības, kultūras krāsainība, pasākumi, sports, aktīvais dzīvesveids, kultūra un vēsture. Aktīvs un radošs darbs pie Talsu pilsētas nākotnes veidošanas notiks vairāku stundu garumā. Pēc tam sekos ideju prezentācijas, kurās pārējo grupu dalībnieki varēs vērtēt padarīto un pievienot, viņuprāt, aizmirstos darbus un idejas.

Iedzīvotāju forumā radītās idejas būs kā prioritātes Talsu novada fonda projektu konkursā “Savu vidi veidojam paši”, kas tiks izsludināts pēc foruma, un būs kā iespēja iedzīvotājiem pierādīt, ka apkārtējā vide uzlabojama ar pašu spēkiem, entuziasmu un nelielu finansiālo atbalstu.

Iedzīvotāju forumu organizē Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, Borisa un Ināras Teterevu fondu un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums