Jaunumi

Fondi viens no otra smeļas iedvesmu jaunām idejām

Apritējis jau mēnesis kopš Talsu novada fondu apciemot ieradās jaunākie kopienu fondu saimes dalībnieki - Viduslatgales pārnovadu fonds un Kandavas novada iespēju fonds. Taču gaisā joprojām virmo jaunās idejas, tāpēc šķiet, ka abu fondu aktīvākie dalībnieki mājup devušies vien vakar.

Abi fondi tikai sper pirmos soļus kopienu filantropijā, bet Talsu novada fondam ir jau vienpadsmit gadu darba pieredze. Tāpēc kolēģi vēlējās iegūt plašāku redzējumu, jaunu pieredzi un idejas.

Talsu novada fonda dalībniece Inese Roze viesiem parādīja skaistākās Talsu pilsētas vietas un pat dažam labam talsiniekam ļāva nokļūt vietās, kur ikdienā nav sanācis pabūt. Tālāk ceļš veda uz Ģimeņu un bērnu attīstības centru „Brīnumiņš", kas ir viens no pašiem pirmajiem Talsu novada fonda atbalstītajiem projektiem un turpina dzīvot un darboties joprojām. Viduslatgales un Kandavas delegācija ar interesi un baltu skaudību klausījās centra vadītājas Agneses Kvieses pieredzi par Montessori programmu, kas Talsos sevi jau pierādījusi.

Pieredzes apmaiņa turpinājās ar Talsu novada fonda prezentāciju par paveiktajiem darbiem - labdarības akcijām, Lūgšanu un Labestības brokastīm, Labdarības skolu, svētku pakām sirmgalvjiem, sēklu akcijām un citām idejām. Savukārt Indra Kļaviņa, kas ne tikai bijusi klāt Talsu novada fonda dibināšanā, bet arī bez viņas palīdzības, zināšanām un idejām nebūtu noticis neviens Iedzīvotāju forums un Apkaimes ideju darbnīca, dalījās foruma organizēšanas padomos ar ciemiņiem.

Visvairāk Viduslatgales pārnovadu fonda dalībniekus interesēja padomi Lūgšanu brokastu organizēšanā, jo drīzumā gaidāms arī viņu pirmais organizētais šāda veida pasākums. Savukārt talsiniekus aizkustināja tālo ciemiņu stāstījums par labdarības akciju „Piepildīt sapni", kurā Viduslatgales pārnovadu fonds ar lielu aizrautību un mīlestību vāc ziedojumus, lai piepildītu sapņus bērniem ar īpašām vajadzībām.

Pieredzes apmaiņas vizīte Talsu novadā ilga divas dienas. Pirmais kopīgais vakars noslēdzās Kaltenē ar kopīgām sarunām un literātes Maijas Laukmanes lekciju par kurzemnieku valodas īpatnībām.

Nākamā reize, kad visi fondi atkal satiksies, gaidāma jau pavisam drīz. Jūlija beigās Preiļos notiks Vasaras akadēmija, uz kuru dosies arī Talsu novada fonda delegācija.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums