Jaunumi

Fonda atbalstītais projekts turpina ceļu pretim Latvijas simtgadei

17. janvārī vienlaikus ar Talsu pilsētas vārdadienu, atvēršanas svētki notika izdevuma «Talsenieku stāsts Latvijas simtgadei» otrajam žurnālam. Tā ir ne tikai dāvana Latvijas simtgadei, bet arī paliekoša vērtība Talsu pilsētas, novada, Kurzemes, visas Latvijas kultūrvēsturei. Tas nozīmē, ka idejas, kas īstenotas ar Talsu novada fonda atbalstu, turpinās arī pēc projektu konkursa beigām.

Idejas un projekta autore ir Monta Bērziņa, kas, strādājot laikrakstā "Talsu Vēstis", nevēlējās, lai kolēģu vērtīgās intervijas vienkārši pēc izlasīšanas tiek noliktas plauktiņā un aizmirstas. Tikai novadpētnieki, vidusskolēni, studenti laikraksta iesietajos gadu komplektos meklē aizgājušā laika liecības, bet projekta autore vēlējās, lai Talsu novada vērtība - tās cilvēki - tiek saglabāti Latvijas kultūrvēsturē.

Pirmais izdevums, kas tapa ar Talsu novada fonda finansiālo atbalstu, iepazīstināja ar piecām personībām: tekstilmākslinieci Antru Auziņu, literāti Maiju Laukmani, Cēsu vēstures un mākslas muzeja direktori Daci Tabūni, Pedvāles brīvdabas mākslas muzeja izveidotāju tēlnieku Ojāru Feldbergu un gleznotāju, rakstnieku Aleksandru Tauriņu. Otrajā izdevumā ļauts tuvāk iepazīt gleznotājas Gunas Millersones, komponista, mūziķa Raimonda Tigula, žurnālistes Inas Strazdiņas, fotomeistara Ulda Balgas, novadpētnieka un grāmatu izdevēja Zigurda Kalmaņa pasauli. 

Projekta autore Monta Bērziņa Talsu novada fondu uzskata par saviem krustvecākiem, kas atbalstīja un iedrošināja, tāpēc pie pirmā izdevuma viņa neapstājās, un ar Talsu novada pašvaldības atbalstu tapa žurnāla turpinājums. Tas ir pieejams bibliotēkās, kultūras un izglītības iestādēs, tūrisma informācijas centros.

Viena no žurnāla otrā numura varonēm, Latvijas Radio žurnāliste Briselē, Ina Strazdiņa žurnāla atklāšanas pasākumā sacīja: «Domājot par šo notikumu, aizdomājos par Talsiem. Es vairs Talsos ikdienā neesmu trīspadsmit gadus, bet man liekas, ka tomēr šeit esmu. Tāpēc domāju — kas ir tas, kas Talsiem ir tik ļoti īpašs, un sapratu, ka ir viena tāda īpatnība, kas mūsu pilsētu padara neatkārtojamu: Talsi nav līdzenumu pilsēta. Līdzenumu pilsētā ir ļoti vienkārši — izej no jebkuras sētas, saulainā dienā aizliec plaukstu acīm priekšā un ieraugi horizontu. Savukārt Talsos, lai tu varētu saskatīt tālumu, ir jāpakāpjas, jo Talsi ir pakalnu pilsēta. Ienāc, no kuras puses pilsētā gribi, visur priekšā ir kāds uzdevums. Būs vai nu jānokāpj, vai jāuzkāpj, katrā ziņā — nebūs viegli, būs jāpiepūlas, un Talsi iemāca nokāpt, pakāpt, pakāpties, uzkāpt. Man liekas, ka tas ir mūsu pilsētas fenomens, kas arī veido cilvēkus.»

Tagad, kad liela apjoma laiku un nervus prasošs darbs ir aiz muguras, Monta Bērziņa ne tikai savai radošajai komandai, bet visiem izdevuma atklāšanas sarīkojuma dalībniekiem solīja, ka pašu jubilejas gadu nebūtu pareizi sagaidīt tukšām rokām, tāpēc, iespējams, drīzumā varētu tapt vēl viens žurnāla turpinājums.

/Foto - Dainis Kārkluvalks/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums