Jaunumi

Brokastis ar sirds gudrību un patriotismu

Ja vasara ir laiks, kad nedrīkst nokavēt satikšanos ar puķi, lai sasmaržotu un izjustu dabas spēku, tad novembris ir Gaismas laiks, kas veltīts Latvijai, un jau sesto gadu – arī Talsu novada senioriem, kuriem ikdienā pietrūkst līdzcilvēku klātbūtne. Sestdien, 12.novembrī, vairāki desmiti vienaudžu satikās Labestības brokastīs.

To, ka Labestības brokastis ir patiešām gaidīts ikgadējs pasākums, var just jau, redzot prieku acīs, ar kādu seniori pieņem ielūgumus. Glīti saposušies un priecīgiem smaidiem, atbalstījušies pie kāda brīvprātīgā vai vienaudža pleca, brokastu dalībnieki ierodas, lai baudītu kopā būšanu pie kafijas tasītes, uzsmaidītu viens otram, silti paspiestu roku kaimiņam, jo tieši tas senioriem ļauj sajust, ka viņi šajā pasaulē ir vajadzīgi. Savā uzrunā brokastu dalībniekiem Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Feldmane sacīja, ka šis pasākums ir nozīmīgs ne tikai senioriem, bet arī pārējiem klātesošajiem, jo tas ļauj apstāties, izbaudīt mirkli, smaidu un uzmundrinošu vārdu. “Es sapratu, ka tas, kā mēs dzīvojam šodien, ir jūsu nopelns. Paldies par jūsu dzīvesstāstiem!” sacīja D.Feldmane un aicināja nepadoties, lai kā arī dzīvē ietu. Uzmundrinošus vārdus gada tumšākajā laikā, kad tik ļoti nepieciešama gaisma un sirds siltums, sacīja arī Nurmes ev.lut. draudzes mācītājs Valdis Podziņš. Viņš aicināja nebūt vientuļiem, doties citam pie cita un vairot sirds siltumu. “Mēs šajā pasaulē esam kā spogulīši, kas atstaro Dieva gaismu. Kalpojiet ar to mazumiņu, kas mums ir – sevi pašu,” sacīja V.Podziņš.

Papildus enerģiju un dzīvesprieku Labestības brokastu dalībniekiem piešķīra Saldus akordeonistu ansamblis “Akords”, kuru lustīgās melodija neļāva senioriem nosēdēt mierīgi, un viņi ļāvās arī kopīgām dziesmām un pat dejām. Katrs no galdiņiem saņēma arī pa trim krāsainām fotogrāfijām ar dažādām Latvijai raksturīgām lietām, un brokastu dalībnieki tās savija kopā patriotiskos vēlējumos savai Latvijai. 

Katrs no pasākuma dalībniekiem, mājup dodoties, saņēma ne tikai labas veselības vēlējumus un cerību, ka šīs Labestības brokastis bija kā dzirksts, kas palīdzēs tālāk ikdienā, bet arī svētku paciņu, kas sarūpēta ar Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālo atbalstu. Senioriem, kas veselības stāvokļa dēļ nevarēja ierasties pasākumā, paciņu mājās nogādās Talsu novada fonda brīvprātīgie.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums