Jaunumi

Bērnu pļavā varēs baudīt mazo mākslinieku animācijas filmiņas

30 bērnu no Strazdes bērnu nama un Talsu novada krīžu centra pēdējās nedēļās kļuvuši par jaunajiem režisoriem un īpašā tehnikā animācijas filmiņās iemūžinājuši savas idejas. Pirmie viņu talantu varēs novērtēt Talsu pilsētas svētku apmeklētāji.

Projektā “STOP-kadrs” trīs mēnešu laikā pavisam kopā tapusi 31 animācijas filmiņa, kuru varoņus bērni veidojuši no plastilīna, lego klucīšiem vai savu pasaku tēlus zīmējuši, griezuši un līmējuši. Pacietīgi centimetru pa centimetram kustinot figūriņas un tās fotografējot, tapuši stāsti par astoņkājiem, eņģeļiem, Vinniju Pūku, septiņiem rūķīšiem un citiem interesantiem tēliem. Ikviens interesents visas bērnu veidotās filmiņas varēs noskatīties sestdien, 2.jūlijā, no plkst.11.00 līdz 14.00 Bērnu pļavā pie Talsu novada pašvaldības administratīvā centra.

Visu filmiņu režisori un aktieri, kas ierunājuši pasakas, ir paši bērni, taču projektā kopā ar viņiem darbojās arī Eiropas Brīvprātīgā darba veicēji no Francijas un Turcijas un vietējie brīvprātīgie, kas bērniem iemācīja darboties stop motion un pikselācijas tehnikā. Ja pirmajās nodarbībās bērni bija patiesi izbrīnīti, kā animācijas filmiņās var kustēties, piemēram, viņu tik mīļās čības, tad pēc tam, kad bērni paši ķērās pie darba, viņu acīs varēja manīt lepnumu par to, ka šādas filmiņas izveidojamas arī pašu spēkiem. “STOP-kadra” nodarbībām ir arī nozīmīga loma bērnu pašizaugsmes veicināšanā un rakstura veidošanā, jo darbs pie video izstrādes iemācīja viņiem pacietību un rūpību, jo katra kustība filmiņā bija jāveic pa sīkam solītim un diezgan ilgu laika periodu, kas aktīviem bērniem nebūt nav viegli. Turklāt bija jābūt uzmanīgiem, lai netiktu izkustināts galds, kamera un citas figūras.
Projektu “STOP-kadrs” Talsu novada fonds īsteno ar “Ziedot.lv” atbalstu.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums