Jaunumi

Bērni mācās pacietību un stop motion maģiju

Šobrīd Strazdes bērnu namā un Talsu novada krīžu centrā tiek īstenots projekts “STOP-kadrs”, kurā bērnu jaunie draugi – Talsu novada fonda brīvprātīgie – viņiem māca, kā iedomātus pasaku tēlus pārvērst interesantās animācijas filmiņās.

Projektu “STOP-kadrs” Talsu novada fonds īsteno ar “Ziedot.lv” atbalstu, un tas ilgs līdz pat decembrim un noslēgsies ar kino festivālu. Vairāku mēnešu laikā abu iestāžu audzēkņi apgūs gan stop motion tehniku, kurā filmiņas top, savirknējot kopā vairākus simtus fotogrāfiju ar nekustīgiem priekšmetiem, gan pikselācijas tehniku, kurā par centrālajiem tēliem tiek izvēlēti cilvēki - cilvēka darbība netiek fotografēta 24 reizes sekundē, bet gan ar lielākām pauzēm un, konstruējot kādas darbības iespaidu (piemēram, lidināšanos gaisā), ļauj radīt sirreālus vai komiskus efektus. Nodarbībās kā materiālus bērni izmanto pašu veidotas figūras no plastilīna, spēļu figūriņas, lego, savus zīmētos varoņus un arī paši tēlo aktierus.

Projektā piedalās 30 jaunie režisori, un ar viņiem kopā darbojas Eiropas Brīvprātīgā darba veicēji no Francijas un Turcijas, kā arī vietējie brīvprātīgie, kas jau kļuvuši par bērnu jaunajiem draugiem. “STOP-kadra” radošās darbnīcas bērniem Talsu novada krīžu centrā ļauj kvalitatīvi un radoši pavadīt brīvo laiku. Tas viņiem ir ļoti nozīmīgi, jo bērni atrodas sev neierastā vidē, prom no mājām un vecākiem. Savukārt Strazdes bērnu nama audzēkņiem ir svarīgi, ka pie viņiem atgriežas cilvēki, kas ar viņiem kopā darbojušies jau iepriekšējā projektā “Kāķīšu dzirnaviņas”. Bērniem ir nozīmīga sajūta, ka viņi nav aizmirsti un pamesti. Tāpat viņi ļoti priecājās par jaunajiem draugiem un arī brīvprātīgos iesaista filmiņu veidošanā un aicina palīdzēt varoņu izgatavošanā. STOP-kadra” nodarbībām ir arī nozīmīga loma bērnu pašizaugsmes veicināšanā un rakstura veidošanā, jo darbs pie video izstrādes iemāca viņiem pacietību un rūpību, jo katra kustība filmiņā jāveic pa sīkam solītim un diezgan ilgu laika periodu, kas aktīviem bērniem nebūt nav viegli.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums