Jaunumi

Bērni iepazīst kino pasaules dažādību

Skolēnu brīvlaiku projekta “STOP kadrs” dalībnieki sāka ar radošu braucienu uz Rīgu, kur apciemoja brīnumaino Smilšu kino un Filmu studiju, baudīja multenītes, kā arī paši trenēja pacietību, milimetru pa milimetram kustinot slavenās “Animācijas brigādes” lelles.

Brauciena dalībnieki jau paši iepriekš ir veidojuši animācijas filmiņas stop motion tehnikā, veidojuši savus scenārijus un no plastilīna paši veidojuši filmu varoņus, taču šoreiz viņiem bija iespēja paviesoties profesionālā animācijas filmu studijā. Tāpēc jaunajiem režisoriem izbrīnā iepletās mutes, uzzinot, ka 5 minūšu ilga filmiņa jāveido 2 mēnešus, jo pat profesionāli mākslinieki vienas dienas laikā, rūpīgi kustinot lelles, var izveidot tikai 9 sekunžu garus kadrus. Kā top stāsti filmu studijā, bērniem pašiem bija iespēja pamēģināt “Animācijas brigādes” mākslinieku vadībā.

Brīnumainā pasaulē ekskursijas dalībniekus ieveda Smilšu kino mākslinieki, kas ne tikai aizrāva elpu, ar savu roku veiklību uzburot dažādas valstis un pasaku varoņus, bet arī ļāva pašiem bērniem izmēģināt veidot mākslu smiltīs. Tā tapa gan peles un kaķi, gan smilšu vāzēs kārtojās ziedi un smilšu graudiņi veidoja dažādus citus mākslas darbus.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums