Jaunumi

Atbalstītas četras projektu ieceres

Ārkārtējā situācija Latvijā ieviesa izmaiņas arī Talsu novada fonda projektu konkursā „Savu vidi veidojam paši” – iesniegšanas termiņu nācās vairākas reizes pārcelt. Taču nu konkurss ir noslēdzies, projektu autori savas idejas prezentējuši, un finansiālu atbalstu saņems četri iesniegtie projekti:

  • Aktīvo kaimiņu kopiena Pastendē „Kaimiņu būšana” īstenos jau savu trešo projektu. Iepriekš sakārtota Rumbu dīķa pludmale, iekārtota peldlīdzekļu piestātne un iegādāts plosts. Bet šoreiz tiks iekārtota atpūtas zona ar pārģērbšanās kabīni un šūpuļtīkliem. Kopīgā talkā plānots teritoriju sakopt, pludmali sadalīt vairākās zonās un to pielāgot dažādām iedzīvotāju vajadzībām.
  • Četri aktīvi cilvēki Ārlavas pagastā ir iegādājušies īpašumu, lai tajā izvietotu auto kolekciju, kas šobrīd sastāv no aptuveni 30 vienībām. Tas būs kā jauns tūrisma objekts Talsu novadā. Lai ēka būtu droša, tajā nepieciešams sakārtot elektrības ievada un apgaismojuma sistēmu, ierīkot LED apgaismojumu, kas ļaus samazināt elektroenerģijas patēriņu. Ar pašu spēkiem tiks demontēta esošā, vecā, savu laiku nokalpojušā un bīstamā elektroinstalācija, un sākti pirmie darbi, lai kolekcija ātrāk būtu apskatāma interesentiem.
  • Biedrība „Talsu Kalve” vēlas sakārtot Vilkmuižas ezera apkārtni. To aktīvi izmanto smaiļošanas un kanoe airēšanas sportisti. Treniņu norisei ļoti svarīga ir ezera pārredzamība, kā arī sakopta darba vide, tāpēc projektā plānota laipas teritorijas sakopšana, zāles un niedru nopļaušana. Slapjākā laikā gar laipu ir dubļi, tāpēc, lai nebūtu ar dubļainām kājām jākāpj laivā, paredzēts šķembu/oļu segums. Sakārtoto vidi varēs izmantot jebkurš pilsētas iedzīvotājs un viesis.
  • Projektā „Kuru satiec, tas kaimiņš!” apvienojušies Stendes pilsētas Lielās ielas 33 kaimiņi, kuri plāno sakārtot savas mājas neizskatīgo zālienu un iestādīt krāšņu dobi ar dekoratīviem krūmiem, skujeņiem un ziemcietēm. Blakus zaļajai zonai pie katras ieejas tikts novietoti soliņi un atkritumu tvertnes. Projekta mērķis ir uzņemties atbildību par savu vidi, uzlabot dzīves kvalitāti, vairāk sadarboties savā starpā un izveidot sakārtotu teritoriju pilsētā, kā arī iedrošināt apkārtējo māju kaimiņus un citus Stendes iedzīvotājus rīkoties tāpat.
Foto: Ezeri.lv
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums