Jaunumi

Ar ziedojumu var atbalstīt Skaņu stara izveidi

Šobrīd ceļu pie lasītājiem sākusi arhitektes un Talsu novada fonda dalībnieces Indras Kļaviņas grāmata “Roterdamas raibās rindiņas jeb viens gads latviešu studenta dzīvē tālu no mājām”. To iespējams iegādāties par ziedojumiem, kas Talsos palīdzēs tapt Skaņu staram.

Grāmatas autore atklāj, ka „2019. gadā, balstoties uz daudzu talsinieku aktīvajām un radošajām idejām, tapa Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāns. Šī plāna vīzija Talsu senākās un ainaviskākās daļas savdabību paredz uzsvērt ar Talsu saulītes astoņu staru virzieniem.

Pavisam nesen talsinieki varēja pielikt savu roku, kuplinot ābeļziedu stara košumu Saules ielā. Pacietīgi gaidīsim, kad pēc dažiem gadiem ābeļziedu stars pavasaros uzplauks brīnumsārtās smaržu buķetēs.

Skaņa, mūzika un Talsi ir bijuši nesaraujami melodiski saistīti jau gadu gadiem. Tāpēc šķiet, ka tieši skaņu stars būtu pelnījis lielāku vērību un pārmaiņas kā nākamais no Talsu stariem. Šis stars sākas pie skaņu piepildītā Tautas nama, garām mūzikas brīnumdariem Talsu Mūzikas skolā un turpinās Raiņa ielas virzienā. Būtu jauki, ka ikviens šajā starā mītošais un strādājošais mūzikas un skaņas dimensiju cildinātu īpaši – ar zvaniņu, atverot durvis, ar mūzikas vārdā nosauktu kārumu ēdienkartē, ar neuzkrītoši sanošu toni veikala izkārtnē vai kā citādi. Aicinām būt muzikāli radošiem, lai attaisnotu skaņu stara nozīmību.

Arī es vēlos dot ieguldījumu šī stara skanēšanā, jo mūzikai manā dzīvē vienmēr ir bijusi ļoti nozīmīga loma. Būtu brīnišķīgi, ja skaņu starā atrastos tikai Talsiem raksturīgs, īpašs vizuāls un ar skaņu saistīts vai skanīgs objekts. Tikko esmu atzīmējusi savas pirmās grāmatas “Roterdamas raibās rindiņas jeb viens gads latviešu studenta dzīvē tālu no mājām” piedzimšanu. Aicinu jūs ceļot laikā un telpā ar manu grāmatu, nevis nopērkot to grāmatnīcā, bet sniedzot savu ieguldījumu vizuālā skaņu objekta radīšanai skaņu starā, ko plānots īstenot ar Talsu novada fonda atbalstu. To, kāds tieši izskatīsies vizuāli skanīgais objekts, šodien pateikt ir grūti. Vairāki talsinieki jau uzticējuši savas idejas, dažas idejas iedvesmai piedāvāju arī bildēs. Būsim ļoti priecīgi, ja dalīsieties ar savu skanīgo ideju! Kopā labāk skanēs!”

Grāmatas apmaiņā pret ziedojumu var iegādāties Talsu novada tūrisma informācijas centrā Lielā ielā 19/21. Pārskaitījumu var veikt arī uz Talsu novada fonda bankas kontu LV87UNLA0050017096893, maksājuma mērķī norādot „Vides objektam SKAŅU STARS”.

Foto no grāmatas atklāšanas pasākuma Talsu tautas namā 2021.gada 11.decembrī.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums