Jaunumi

Ar kinofestivālu noslēdzas animācijas nometne

29.augustā Talsu kinoteātrī pirmizrādi piedzīvoja 36 animācijas filmiņas, kuru autori ir nometnes „Bērnu pasaulē krāsaini stop kadri lido" jaunie režisori. Viņu veikumu vērtēja ne tikai draugi un vecāki, bet arī LTV raidījuma „Dardarija" varonis Artūrs Vobļikovs.

Pavisam kopā nometnē piedalījās 45 bērni no Dundagas, Rojas un Talsu novada. Četru dienu garumā jaunie režisori apguva stop motion tehnikas pamatus un paši pārbaudīja, cik liela izdoma, pacietība un rūpība nepieciešama, lai taptu neliela animācijas filmiņa. Pirmie pie darba jūnijā ķērās Dundagas bērnu centra "Mājas" audzēkņi. Vispirms izpētījuši, kādi augi un dzīvā radība mīt pļavā, bērni to centās iemūžināt animācijas filmiņās - veidojot no plastilīna, zīmējot, griežot un līmējot, lai pēc tam sīki katru kustību nofotografētu un gala rezultātā taptu multenīte stop motion tehnikā.

Rojas darbnīcu dalībniekiem stop motion tehnika nebija jaunums, tāpēc, dodoties ekspedīcijā gar jūru, bērniem jau bija skaidrs, kādi būs viņu filmu varoņi. Tā četru dienu laikā pūces ieguva jaunus draugus, kaķi pagrabā atrada ievārījumus, pūķu mazuļi laimīgi satika mammas un vēl daudz citu notikumu, kas tika iemūžināti animācijas filmās.

Kā pēdējie nometni noslēdza jaunie režisori Talsos, kas savu darbnīcu sāka ar pastaigu un spēlēm Talsu deviņos pakalnos. Mīļākie kalni pēc tam kļuva par filmu tēliem, atdzīvojās princeses un karaļi, bet paši bērni apguva jaunas prasmes un zināšanas.

Visu nometnes laiku ar bērniem bija kopā arī Reinis Timma, lai iemācītu bērniem toleranci un iejūtību. Reiņa uzdevums bija palīdzēt režisoriem ierakstīt animācijas filmiņu skaņu.

Radošās darbnīcas "Bērnu pasaulē krāsaini stop kadri lido" noslēdzās ar kino festivālu Talsu kinoteātrī "Auseklis", kur bērniem, viņu vecākiem un draugiem pirmo reizi bija iespēja ieraudzīt savu darbu gala rezultātu. Ja nometnes dalībnieku filmiņu garums bija vidēji viena minūte, tad kinofestivāla īpašais viesis - jaunais režisors Artūrs Vobļikovs - parādīja, ka ar rūpīgu darbu un pacietību var radīt arī garākus darbus. Tā bērni varēja vērot viņa filmu „Komēta nāk", kas tapusi četrus mēnešus.

Nometni finansiāli atbalstīja Ziedot.lv brīvā laika programma „Štābiņš".Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums