Jaunumi

Aizvadīti jau otrie Ražas svētki

Miķeļi ir laiks, kad beigusies lielā steiga ar lauku darbiem, un var arī mazliet atpūsties. Tieši tāpēc pagājušajā nedēļas nogalē Talsu novada fonds aicināja projekta „paši VARAM - paši DARĀM" dalībniekus uz Ražas svētkiem - lai uz mirkli atpūstos, dalītos iespaidos un simboliskā ražā ar citām ģimenēm, kurām šobrīd finansiāli grūti.

„Negaidi uz vēju - ņem pats airus rokās," šāda Čārlza Lindberga atziņa rotāja medus burciņu, kuru kā paldies saņēma Ražas svētku dalībnieki. Jo tieši šīs ģimenes pavasarī pierādīja, ka nav jāgaida palīdzība no malas, bet pats vari parūpēties par to, lai rudenī būtu, ko celt ģimenes galdā. Pavisam Talsu novada fonds projektā „paši VARAM - paši DARĀM" saņēma 36 pieteikumus dažādu sēklu, stādu un augļu koku iegādei. Lai gan šķiet, ka sēklu paciņas maksā vien dažus centus, lai iegādātos visu dārzam nepieciešamo, summa sanāk liela, un ne visas ģimenes to var atļauties. Ja pērn ģimenes pieteikuma anketās vairāk izvēlējās sēklas, tad šogad tās jau domāja ilgtermiņā - lai raža būtu ne tikai šajā rudenī, bet arī turpmāk, tās vēlējās savos dārzos stādīt gan krūmmellenes, gan dažādus ogu krūmus un augļu kociņus.

Rudens darbu sezonai noslēdzoties, akcijas dalībnieki tikās Ražas svētkos. Pats Miķelis gan ierasties nevarēja, tāpēc ciemiņus sagaidīja Miķeļu dienas saimniece. Viņa ar ģimenēm vienojās kopīgā rotaļā un atrakcijās, un uzzināja, ka akcijas dalībnieki šovasar nevarēja sūdzēties, ne par laika apstākļiem, ne bagātīgo ražu. Bērni gan bija pārliecināti, ka noteikti arī pateicoties viņiem plaukti un pagrabi ir pilni, jo mazās rociņas šovasar čakli esot ravējušas nezāles.

Lai gan pavasarī, saņemot sēklas, dalībnieki solīja rudenī simboliski ražā dalīties ar citām ģimenēm, kam šobrīd grūti, izrādījās, ka viņu sirds ir daudz plašāka. Uz Talsu novada fondu atceļoja vairāki kilogrami biešu, burkānu, sīpolu, kartupeļu, kabaču, dažāda izmēra ķirbju, pupiņu, ābolu, patisonu un citu dārzeņu, kā arī medus un neskaitāmas burciņas ar saimnieču kulinārijas brīnumiem. Turklāt dažas saimnieces tās pat bija īpaši iesaiņojušas vai vēl klāt piesējušas receptes, lai ģimenes, kas ziedojumu saņems, justu, ka tā viņiem ir dāvana.

Kad sēklu akcijas dalībniekiem svētki beidzās, citiem tie tikai sākās. „Kā lai mēs pateicamies," tā ar prieka pilnām acīm šobrīd jautā cilvēki, pie kuriem nonāk saziedotās rudens veltes. Veselības, gadu skaita, materiālo iespēju vai citu iemeslu dēļ ne visām ģimenēm ir iespēja iekopt dārzu, tāpēc par negaidīto pārsteigumu un pārtikas krājumiem ziemai tās ir ļoti pateicīgas.

Projektā „paši VARAM - paši DARĀM" piedalījās 30 ģimenes ar bērniem, 4 seniori un 2 iestādes - sociālās aprūpes centrs „Stūrīši" un Strazdes bērnu nams. Tādejādi šajā akcijā palīdzēts 320 cilvēkiem, no kuriem 106 ir bērni.

Projektu finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums